Tour de France 2018: etap 5. Peter Sagan najszybszy w Quimper

sprinterzy na finiszu

Peter Sagan z grupy Bora-hansgrohe wygrał po finiszu na wzgórzu Stang Bihan w Quimper piąty odcinek Tour de France.

Mistrz świata pokonał na kresce Sonny’ego Colbrellego (Bahrain-Merida) i Philippe’a Gilberta (Quick-Step Floors).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu utrzymał się Greg van Avermaet (BMC Racing). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) ukończył etap na 20. miejscu, awansując na 10. pozycję w wyścigu.

Trasa piątego odcinka "Wielkiej Pętli" liczyła 204 kilometry. W pierwszej części bretońskiej wycieczki przeważał teren płaski, druga była znacznie trudniejsza. Przypominała swoim charakterem Amstel Gold Race, gdyż wąskie, kręte drogi prowadziły przez pięć górskich premii 3. i 4. kategorii oraz kilka innych, niepunktowanych podjazdów. Końcówka trasy niektórym zawodnikom była znana z wiosennego wyścigu Tour du Finistère.

Ucieczkę dnia zawiązali Elie Gesbert (Fortuneo-Samsic), Julien Vermote (Dimension Data), Jasper De Buyst (Lotto-Soudal), Lilian Calmejane, Sylvain Chavanel (obaj Direct Energie), Tom Skujins (Trek-Segafredo) i Nicolas Edet (Cofidis), odskakując na 4 minuty (60 km). W peletonie brakowało już wówczas Roberta Kiserlovskiego (Katusha-Alpecin). Pomocnik Ilnura Zakarina upadł i nie podjął dalszej jazdy. Nadzór nad sytuacją na trasie spoczął na kolarzach ekipy BMC Racing.

Chavanel zaatakował z czołówki na pierwszym punktowanym podjeździe Côte de Kaliforn (106 km; kat. 4; 1,7 km; 7,1%). Weteran dróg na drugim, Côte de Trimen (113 km; kat. 4; 1,6 km; 5,6%), zyskał 40 sekund nad pozostałymi uciekinierami. Peleton nadal notował stratę 4 minut, ale w czubie zaczął się widoczny ruch. Za nadawanie tempa zabrał się Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe).

Calmejane, Skujins i Edet doszli Chavanela na Côte de la Roche du Feu (140,5 km; kat. 3; 1,9 km; 6,6%), a po ostatniej górskiej premii, Côte de la montagne de Locronan (181 km; kat. 3; 2,2 km; 5,9%), z zapasem jednej minuty jechali z przodu Calmejane i Skujins.

Peleton zakończył akcję na leżącej 12 kilometrów przed metą przełęczy Chapelle de la Lorette (192,5 km; 700 m, 9%). Skontrował na zjeździe Rein Taaramae (Direct Energie). Estończyk zdobył 18 sekund, ale szybko został wchłonięty przez niespełna 100-osobową główną grupę. W czubie pojawili się Rafał Majka i Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Po ostrym zjeździe droga doprowadziła do końcówki pod Cote de Stang Bihan (1 km; 4,8%). Stawkę rozciągnął Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), następnie grupę podprowadził Greg van Avermaet. Zza pleców lidera ruszyli na kreskę Sagan i Colbrelli. Słowak był wyraźnie szybszy, sięgając po swój drugi etap w wyścigu.

Wyniki 5. etapu Tour de France 2018 (GT), Lorient - Quimper (204,5 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     4:48:06
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  3 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  6 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  8 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 11 Julien Simon (Fra) Cofidis
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Chris Froome (GBr) Team Sky
 15 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 16 Egan Bernal (Col) Team Sky
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 18 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 21 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 25 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 26 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 28 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 29 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 30 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 31 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 32 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 33 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 34 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 35 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 36 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 37 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 38 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 39 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       00:14
 40 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 41 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         00:17
 42 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 43 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 44 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 45 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 46 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 47 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 48 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 49 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     00:23
 50 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:25
 51 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 52 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 53 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:28
 54 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 55 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:39
 56 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:49
 57 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 58 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:53
 59 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 60 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 61 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   01:01
 62 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:08
 63 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:15
 64 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  01:17
 65 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 66 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 67 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 68 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 69 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 70 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:23
 71 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 72 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   01:25
 73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 74 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 75 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:27
 76 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 77 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 78 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 79 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 80 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 81 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 82 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 83 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 84 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 85 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 86 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 87 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 88 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 89 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 90 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   01:46
 91 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 92 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       01:48
 93 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    01:58
 94 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      02:10
 95 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           02:15
 96 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 97 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 98 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 99 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
100 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
101 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
102 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           02:32
103 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
104 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
105 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      03:07
106 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
107 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
108 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    03:13
109 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  03:16
110 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   03:29
111 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      04:14
112 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
113 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
114 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            04:17
115 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
116 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            04:24
117 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
118 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
119 Wout Poels (Ned) Team Sky
120 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
121 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
122 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
123 Luke Rowe (GBr) Team Sky
124 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
125 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 05:24
126 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  05:26
127 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        07:52
128 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
129 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
130 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
131 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
132 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
133 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
134 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
135 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
136 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
137 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
138 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   08:55
139 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
140 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 12:50
141 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Anthony Perez (Fra) Cofidis
143 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
144 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
145 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
146 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
147 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
148 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
149 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
150 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
151 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
152 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
153 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    17:17
154 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
155 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
156 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
157 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
158 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
159 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
160 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
161 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       20:56
162 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
163 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
164 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
165 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
166 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
167 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
168 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
169 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
170 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
DNS Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
DNF Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
DNS Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal

Punkty

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          30 pkt
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      25
  3 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  22
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    19
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                17
  6 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     15
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   13
  8 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                    11
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 9
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                       7
 11 Julien Simon (Fra) Cofidis                                 6
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                              5
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       4
 14 Chris Froome (GBr) Team Sky                                3
 15 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                         2

Lotna premia - Roudouallec, 92.5 km

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     20 pkt
  2 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                17
  3 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                        15
  4 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                        13
  5 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                       11
  6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     10
  7 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          9
  8 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                   8
  9 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           7
 10 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 6
 11 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                           5
 12 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           4
 13 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                3
 14 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                        2
 15 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                        1

Premie górskie

Côte de Kaliforn, 106 km

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      1 pkt

Côte de Trimen, 113 km

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      1 pkt

Côte de la Roche du Feu, 140.5km

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      2 pkt
  2 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      1

Côte de Menez Quelerc'h, 159.5 km

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          2 pkt
  2 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      1

Côte de la montagne de Locronan, 181 km

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          2 pkt
  2 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               4:48:06
  2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  3 Egan Bernal (Col) Team Sky
  4 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
  6 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      00:17
  7 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
  8 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  9 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      00:53
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     01:17
 11 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        01:27
 12 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 13 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 14 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           02:15
 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 16 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      03:07
 17 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      04:14
 18 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:24
 19 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 20 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 05:24
 21 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   08:55
 22 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           12:50
 23 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      14:24:18
  2 Movistar Team
  3 Team Sky
  4 Quick-Step Floors
  5 BMC Racing Team
  6 AG2R La Mondiale
  7 Wanty-Groupe Gobert                                    00:17
  8 LottoNl-Jumbo
  9 Mitchelton-Scott                                       00:23
 10 Team Sunweb                                            00:28
 11 Groupama-FDJ                                           00:31
 12 Fortuneo-Samsic                                        00:42
 13 Bora-Hansgrohe                                         00:53
 14 Trek-Segafredo
 15 Astana Pro Team                                        00:56
 16 EF Education First-Drapac                              01:44
 17 Lotto Soudal                                           01:53
 18 Dimension Data                                         01:59
 19 Katusha-Alpecin                                        02:35
 20 UAE Team Emirates                                      02:40
 21 Direct Energie                                         03:51
 22 Cofidis                                                04:40

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             18:22:00
  2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:02
  3 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:03
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:05
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:06
  6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:09
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:13
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:37
 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:52
 11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:53
 12 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 13 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:55
 14 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 15 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:57
 16 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:02
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:08
 18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:17
 19 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 21 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    01:18
 22 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 23 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:21
 24 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:40
 25 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         01:45
 26 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:48
 27 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:51
 28 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:52
 29 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    01:53
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:59
 31 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         02:01
 32 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        02:03
 33 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     02:10
 34 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      02:13
 35 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:25
 36 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:30
 37 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              02:41
 38 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   02:43
 39 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:46
 40 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 41 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       02:49
 42 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:56
 43 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   03:03
 44 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             03:07
 45 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 46 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 47 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     03:10
 48 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     03:15
 49 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  03:19
 50 Julien Simon (Fra) Cofidis                             03:25
 51 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:28
 52 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   03:29
 53 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               03:33
 54 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             03:38
 55 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   03:53
 56 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 03:54
 57 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              03:58
 58 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  04:13
 59 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       04:23
 60 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 04:37
 61 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      04:39
 62 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:41
 63 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    04:44
 64 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      04:45
 65 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     04:50
 66 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  04:53
 67 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                04:55
 68 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    05:17
 69 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      05:23
 70 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 71 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          05:28
 72 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    05:35
 73 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     05:51
 74 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            06:00
 75 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           06:24
 76 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    06:28
 77 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:49
 78 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      07:06
 79 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     07:07
 80 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  07:14
 81 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   07:17
 82 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               07:18
 83 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   07:21
 84 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 07:28
 85 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       07:29
 87 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     07:44
 88 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   07:49
 89 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      08:03
 90 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        08:11
 91 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      08:23
 92 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 08:31
 93 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                08:40
 94 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               09:00
 95 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            09:20
 96 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 97 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 09:45
 98 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         09:53
 99 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      09:54
100 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         09:55
101 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  10:04
102 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 10:21
103 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     11:16
104 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    11:27
105 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           11:30
106 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     11:36
107 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  11:43
108 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      11:57
109 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   12:09
110 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   12:26
111 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      12:32
112 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     12:36
113 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 12:39
114 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    13:01
115 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            13:18
116 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      13:22
117 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   13:46
118 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
119 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               13:48
120 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  14:06
121 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   14:22
122 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     14:24
123 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   14:41
124 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      15:45
125 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   16:02
126 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     16:05
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      16:11
128 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    16:21
129 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      16:34
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 17:16
131 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 17:26
132 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    17:33
133 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             17:38
134 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  17:43
135 Wout Poels (Ned) Team Sky                              17:54
136 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  18:02
137 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   18:48
138 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   18:49
139 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      18:54
140 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    19:28
141 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               19:43
142 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    19:49
143 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                20:25
144 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           20:29
145 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
146 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    20:47
147 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       20:53
148 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
149 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    21:12
150 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   21:35
151 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                21:47
152 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         22:03
153 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     22:11
154 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       22:17
155 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        22:49
156 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    22:50
157 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    22:52
158 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     23:07
159 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     23:14
160 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           23:51
161 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
162 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              24:03
163 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      24:16
164 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            24:43
165 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       25:11
166 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  25:22
167 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      26:54
168 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    29:09
169 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       31:14
170 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        43:12

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         180 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 147
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                78
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          69
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          57
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      55
  7 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       52
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                41
  9 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     40
 10 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       36
 11 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        33
 12 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     32
 13 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  31
 14 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    31
 15 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  26
 16 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                25
 17 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert        24
 18 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        18
 19 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                        18
 20 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors               17

Klasyfikacja górska

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          4 pkt
  2 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      4
  3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      3
  4 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       1
  5 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1
  6 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              18:22:13
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:08
  3 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:39
  4 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:12
  5 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   02:30
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     02:57
  7 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:15
  8 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 04:24
  9 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:28
 10 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           06:11
 11 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:36
 12 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      06:53
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      07:50
 14 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        07:58
 15 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               08:47
 16 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      09:41
 17 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         09:42
 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     15:52
 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      15:58
 20 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 17:03
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   18:35
 22 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   21:22
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        22:36
 24 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     22:54
 25 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           23:38
 26 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              23:50
 27 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       24:58
 28 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  25:09

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   55:45:20
  2 BMC Racing Team                                        00:23
  3 Team Sunweb                                            00:44
  4 Team Sky                                               01:54
  5 Mitchelton-Scott                                       03:27
  6 Bora-Hansgrohe                                         03:45
  7 Astana Pro Team                                        03:52
  8 Bahrain-Merida                                         03:56
  9 EF Education First-Drapac                              04:10
 10 Movistar Team                                          04:19
 11 LottoNl-Jumbo                                          04:49
 12 AG2R La Mondiale                                       04:56
 13 Trek-Segafredo                                         05:29
 14 Katusha-Alpecin                                        05:35
 15 Fortuneo-Samsic                                        07:18
 16 Groupama-FDJ                                           07:42
 17 UAE Team Emirates                                      09:16
 18 Dimension Data                                         09:21
 19 Wanty-Groupe Gobert                                    09:25
 20 Lotto Soudal                                           10:41
 21 Direct Energie                                         10:47
 22 Cofidis                                                18:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Karol

    11 lipca 2018, 18:45 o 18:45

    Jak narazie trasa TdF jest tak nudna, ze wystarczy ogladac te filmiki z ostatniego kilometra.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: