Tour de France 2018: etap 4. Drugie zwycięstwo Fernando Gavirii

Fernando Gaviria

Kolumbijczyk Fernando Gaviria po sprincie z peletonu wygrał w Sarzeau czwarty odcinek 105. edycji Tour de France.

Kolarz reprezentujący grupę Quick-Step Floors w miasteczku zarządzanym przez prezydenta UCI Davida Lappartienta, pokonał mistrza świata Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Andre Greipela (Lotto Soudal).

Liderem wyścigu pozostał mistrz olimpijski Greg van Avermaet (BMC Racing).

W czwartym dniu peleton dotarł do Bretanii, pokonując trasę o długości 195 kilometrów, pozbawioną większych utrudnień. Od początku uciekali Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert), Jérôme Cousin (Direct Energie), Dimitri Claeys i Anthony Perez (obaj Cofidis). Czwórka odskoczyła na niemal 8 minut.

W połowie drogi, na lotnej premii (97,5 km), sytuacja była już nieco inna, gdyż prowadzona przez ekipy sprinterów główna grupa odrobiła więcej niż połowę ze swojej straty. Pościg zlekceważył jednak akcję, a czwórka zwęszyła dla siebie szansę. Cisnęła bez oszczędzania, utrzymując 2 minuty zapasu na 20 kilometrów przed metą.

Przód peletonu opanowali kolarze Quick-Step Floors, dopiero gdy pozostało 10 kilometrów, a strata wynosiła powyżej minuty, do pracy dołączyły inne ekipy.

6 kilometrów przed metą doszło do kraksy, która przerwała peleton. Kontakt stracił Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin). Z przodu uciekinierzy na 4-kilometrowej ostatniej prostej zostali doścignięci. Za rozprowadzanym Gavirią usadowił się Sagan, natomiast z prawej strony ruszył na kreskę Greipel. Niemiecki sprinter nie zaskoczył jednak rywala z dalekiego kraju, który wywalczył swoje drugie zwycięstwo.

Wyniki 4. etapu Tour de France 2018 (GT), La Baule - Sarzeau (195 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             4:25:01
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  4 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  5 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
  7 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  9 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 11 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 14 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 17 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 18 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 19 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 20 Egan Bernal (Col) Team Sky
 21 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 22 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 23 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 24 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 25 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 26 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 27 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 28 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 29 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 31 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 32 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 33 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 34 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 35 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 36 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 37 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 38 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 39 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 40 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 41 Chris Froome (GBr) Team Sky
 42 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 43 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 44 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 45 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 46 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 47 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 48 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 49 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 50 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 51 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 52 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 53 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 54 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 55 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 56 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 57 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 58 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 60 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 61 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 62 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 64 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 65 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 66 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 67 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 68 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 69 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 70 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 71 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 72 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 73 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 74 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 75 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 76 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 77 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 78 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 79 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 80 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 81 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 82 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 83 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 85 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 86 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 87 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 88 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 89 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 90 Julien Simon (Fra) Cofidis
 91 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 92 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 93 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 94 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 95 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 96 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 97 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 98 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
100 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
101 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
102 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
103 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
104 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
105 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
106 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
107 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      00:22
108 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:30
109 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
110 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    00:32
111 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     00:34
112 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
113 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
114 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  00:38
115 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:47
116 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:50
117 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    00:54
118 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
119 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
120 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
121 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    00:59
122 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:04
123 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           01:06
124 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:11
125 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                01:19
126 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:24
127 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 01:27
128 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     01:33
129 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            01:34
130 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  02:16
131 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               02:28
132 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               02:44
133 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
134 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
135 Marc Soler (Spa) Movistar Team
136 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
137 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
138 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
139 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   02:47
140 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
141 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
142 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             03:05
143 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
144 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           03:22
145 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
146 Wout Poels (Ned) Team Sky
147 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
148 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
149 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
150 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
151 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
152 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
153 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
154 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     03:48
155 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
156 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
157 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
158 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
159 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
160 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
161 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
162 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
163 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
164 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
165 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
166 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
167 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
168 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
169 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   05:53
170 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
171 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      05:55
172 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      06:22
173 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        10:12
DNF Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale

Punkty

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  50 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          30
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          20
  4 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     18
  5 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       16
  6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                14
  7 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                12
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       10
  9 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       8
 10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   7
 11 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                           6
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      5
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                         4
 14 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                       3
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 2

Lotna premia - D46 Derval, 97.5km

  1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert        20 pkt
  2 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                              17
  3 Anthony Perez (Fra) Cofidis                               15
  4 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        13
  5 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  11
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          10
  7 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           9
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                        8
  9 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 7
 10 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                        6
 11 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                           5
 12 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                4
 13 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                            3
 14 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         2
 15 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                           1

Premia górska - Cote de Saint-Jean-la-Poterie, 135.5km

  1 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                1 pkt

Najbardziej waleczny

  1 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             4:25:01
  2 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Egan Bernal (Col) Team Sky
  7 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
  8 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 10 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 11 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 12 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 13 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 14 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 16 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 17 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:30
 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:47
 19 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:50
 20 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     00:56
 21 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:24
 22 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 01:27
 23 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         02:44
 24 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      02:47
 25 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   03:05
 26 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           03:22
 27 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        03:48
 28 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 29 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        10:12

Klasyfikacja drużynowa

  1 Wanty-Groupe Gobert                                 13:15:03
  2 Quick-Step Floors
  3 Fortuneo-Samsic
  4 Direct Energie
  5 Team Sky
  6 Team Sunweb
  7 Mitchelton-Scott
  8 Bahrain-Merida
  9 Bora-Hansgrohe
 10 Trek-Segafredo
 11 BMC Racing Team
 12 Katusha-Alpecin
 13 Astana Pro Team
 14 Groupama-FDJ
 15 Movistar Team
 16 LottoNl-Jumbo
 17 AG2R La Mondiale
 18 UAE Team Emirates
 19 EF Education First-Drapac
 20 Dimension Data                                         00:22
 21 Cofidis                                                01:06
 22 Lotto Soudal                                           01:48

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             13:33:56
  2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:03
  4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:05
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:07
  6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:11
  8 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 10 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:35
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:50
 12 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:51
 14 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:53
 16 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 17 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:55
 18 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:00
 19 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:06
 20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:15
 21 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 22 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 23 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    01:16
 24 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 25 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 26 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:19
 27 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         01:26
 28 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 29 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     01:32
 30 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:33
 31 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 32 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             01:38
 33 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 34 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:41
 35 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         01:42
 36 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:46
 37 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 38 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  01:48
 40 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:51
 41 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 42 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 43 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    01:52
 44 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:57
 45 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 46 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:03
 47 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:06
 48 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     02:08
 49 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      02:14
 50 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     02:16
 51 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   02:19
 52 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:20
 53 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              02:22
 54 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               02:24
 55 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 56 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      02:28
 57 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 02:29
 58 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 59 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       02:33
 60 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 61 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:37
 62 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      02:50
 63 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:54
 64 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 65 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 66 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     02:56
 67 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   03:02
 68 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       03:03
 69 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              03:05
 70 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      03:11
 71 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:13
 72 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      03:18
 73 Julien Simon (Fra) Cofidis                             03:23
 74 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:26
 75 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    03:28
 76 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               03:31
 77 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             03:34
 78 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             03:36
 79 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 80 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:49
 81 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   03:57
 82 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  03:58
 83 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 84 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           04:07
 85 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   04:12
 86 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       04:13
 87 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   04:18
 88 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:24
 89 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    04:26
 90 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    04:28
 91 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:34
 92 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 93 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:39
 94 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    04:41
 95 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         04:44
 96 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     04:48
 97 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:49
 98 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     04:52
 99 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            04:54
100 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
101 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
102 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       04:58
103 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    05:07
104 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     05:21
105 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      05:28
106 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   05:29
107 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        05:30
108 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         05:37
109 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     05:38
110 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     05:48
111 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        05:52
112 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      05:56
113 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               05:59
114 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
115 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    06:03
116 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  06:12
117 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     06:25
118 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    06:36
119 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        06:42
120 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:47
121 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     06:50
122 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      06:54
123 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    06:57
124 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               06:58
125 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 07:04
126 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 07:28
127 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     07:37
128 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                07:49
129 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       08:01
130 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   08:08
131 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    08:11
132 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    08:12
133 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 08:23
134 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  08:25
135 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         08:26
136 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      08:40
137 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 08:52
138 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  08:54
139 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                08:55
140 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           08:56
141 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      08:59
142 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               09:22
143 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             09:44
144 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   09:52
145 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    10:00
146 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     10:09
147 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       10:16
148 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      10:28
149 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   10:57
150 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           10:59
151 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
152 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      11:00
153 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      11:03
154 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            11:49
155 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 11:50
156 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            11:51
157 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        12:04
158 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                12:31
159 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     12:34
160 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           12:35
161 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:38
162 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   13:14
163 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    13:18
164 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   13:19
165 Wout Poels (Ned) Team Sky                              13:28
166 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    14:04
167 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      14:16
168 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   14:22
169 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   14:23
170 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      14:42
171 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  15:28
172 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  15:55
173 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        22:14

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         143 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 139
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                72
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          65
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          52
  6 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       50
  7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       36
  8 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        33
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                32
 10 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     32
 11 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      30
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  26
 13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert        24
 14 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     20
 15 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                        18
 16 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        18
 17 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                              17
 18 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                      17
 19 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
 20 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                   15

Klasyfikacja górska

  1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       1 pkt
  2 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                1
  3 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              13:34:07
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:08
  3 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:22
  4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     01:40
  5 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     01:55
  6 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:09
  7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   02:13
  8 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      02:39
  9 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              02:54
 10 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:02
 11 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:15
 12 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           03:56
 13 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       04:02
 14 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:13
 15 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:23
 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:28
 17 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      04:43
 18 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        05:19
 19 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     05:37
 20 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        06:31
 21 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:36
 22 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         08:15
 23 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      08:48
 24 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           10:48
 25 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 11:39
 26 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        11:53
 27 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:27
 28 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   14:11
 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      14:31

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   41:21:02
  2 Team Sunweb                                            00:16
  3 BMC Racing Team                                        00:23
  4 Team Sky                                               01:54
  5 EF Education First-Drapac                              02:26
  6 Bora-Hansgrohe                                         02:52
  7 Astana Pro Team                                        02:56
  8 Katusha-Alpecin                                        03:00
  9 Mitchelton-Scott                                       03:04
 10 Bahrain-Merida                                         03:56
 11 Movistar Team                                          04:19
 12 LottoNl-Jumbo                                          04:32
 13 Trek-Segafredo                                         04:36
 14 AG2R La Mondiale                                       04:56
 15 Fortuneo-Samsic                                        06:36
 16 UAE Team Emirates
 17 Direct Energie                                         06:56
 18 Groupama-FDJ                                           07:11
 19 Dimension Data                                         07:22
 20 Lotto Soudal                                           08:48
 21 Wanty-Groupe Gobert                                    09:08
 22 Cofidis                                                14:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

  1. Bo

    10 lipca 2018, 19:13 o 19:13

    Tak sie zastanawiam czy ktoś specjalnie tych kraks nie robi

    • taki tam

      10 lipca 2018, 20:23 o 20:23

      Nie wierzę, nikt by nie ryzykował bardzo poważnej kontuzji.
      Raczej to wina wąskich dróg, źle wytyczonej trasy i agresywnej jazdy. Przy ścisku na dużej prędkości łatwo o błąd .....a potem to juz efekt domina.

  2. Adrian4900

    10 lipca 2018, 19:49 o 19:49

    Zakarin minuta w dupę dzisiaj 🙁

  3. Apollo

    10 lipca 2018, 20:24 o 20:24

    Proszę mi przypomnieć lidera grupy Lotto-Sudal na " generalke" ? Bo z tego co widać w tabeli to Greipel ma 4 minuty straty do lidera, reszta zespołu średnio 12 minut ! Czy wobec tego możemy się spodziewać ucieczek w górach z udziałem "Mańka" , czy jednak Lotto-Sudal ma jeszcze plan atakować liderem pierwszą "10" ? 🙂

    • TomAsz

      10 lipca 2018, 20:50 o 20:50

      Na generalkę nie mieli nikogo, na cięższych etapach powinien powalczyć Tiesj Benoot, ale dziś mocno się potłukł i może nawet wycofać się.

      • Apollo

        10 lipca 2018, 21:07 o 21:07

        Szkoda "Błotnego wojownika ". 🙁

  4. Cover

    10 lipca 2018, 23:19 o 23:19

    dzisiejszy etap - klasyka zawodowej masa kolarskiej

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: