Tour de France 2018. Kolarze Team Sky w nowej skórze

Chris Frome w koszulce ody Paint 4.2b Speedsuit

Technologiczny wyścig zbrojeń nie ma końca. Kolarze grupy Sky na trasie etapu jazdy drużynowej na czas w Tour de France pojadą w specjalnie zaprojektowanych, areodynamicznych strojach.

Koszulka, nazwana przez firmę Castelii Body Paint 4.2b Speedsuit, jest niemal przezroczysta i została wykonana z wyjątkowo gładkiego materiału.

To zupełnie nowy pomysł. Pokazaliśmy koszulkę UCI w zeszłą środę i nie było żadnego problemu. Pracowaliśmy nad tym od zeszłego roku. Koszulka została zaprojektowana specjalnie na jazdę drużynową i maksymalne prędkości. Nasze testy wykazały, że starsza koszulka z wypustkami z zeszłorocznego prologu w Dusseldorfie, nadal daje lepsze efekty w jeździe indywidualnej, ale nowy, gładki kombinezon zyskuje przewagę w drużynówce. Sprawdziliśmy setki tkanin i tekstur. Nie jesteśmy pewni, dlaczego Body Paint 4.2b Speedsuit jest szybsze, ale tak jest

˗ powiedział przedstawiciel Castelli Steve Smith w rozmowie z "Cyclingnews".

Kolarze Lotto Soudal podczas tegorocznego etapu jazdy drużynowej w Criterium du Dauphine pojechali wysmarowani tajemniczym "speed gelem", jednak to rozwiązanie zostało przez kolarskie władze zakazane.

Powołany przez UCI zespół ds. Wyposażenia i Walki z Oszustwem Technologicznym, na czele którego stoi Jean-Christophe Péraud, pracuje nad dopracowaniem przepisów technicznych, które mają utrudnić zespołom i markom wykorzystywanie luk poprzez różne interpretacje.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Apollo

  9 lipca 2018, 14:49 o 14:49

  Za chwile zbudują rower gdzie będzie się siedziało bokiem a jechało prosto. 🙂
  Jak nie masz mocy w nogach to i jazda nago nie pomoże :).

 2. Apollo

  9 lipca 2018, 14:59 o 14:59

  Pewnie też będą mieli dziś geparda na koszulkach zamiast orki :).

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: