Tour de France 2018: etap 3. BMC Racing zwycięzcą czasówki

BMC Racing na trasie czasówki

Amerykański BMC Racing Team wygrał w miejscowości Cholet trzeci odcinek Tour de France - jazdę drużynową na czas.

Zwycięska ósemka dystans 35,5 km przejechała ze średnią 54,9 km/godz., pokonując na szosach Kraju Loary o 4 sekundy Team Sky oraz o 7 sekund Quick-Step Floors.

Koszulkę lidera wyścigu przejął mistrz olimpijski Belg Greg van Avermaet (BMC Racing). Na 11. miejsce awansował Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Trasa jazdy drużynowej pozwalała grupom na rozwinięcie skrzydeł. Była lekko pofałdowana, tylko z kilkoma technicznymi zakrętami na pierwszych pięciu oraz na ostatnim kilometrze. Ekipy rywalizowały w porównywalnych, słonecznych warunkach pogodowych, przy miejscami umiarkowanym wietrze.

Najlepsze otwarcie (13 km) zaliczyli kolarze Mitchelton-Scott, ale zaledwie sekundę tracili BMC i Sky, 2 sekundy Movistar oraz 3 sekundy Quick-Step Floors. Bora-hanshrohe notowała 6. międzyczas i była wolniejsza o 13 sekund.

Drugi i ostatni punkt kontrolny (26,5 km) należał już do BMC o 6 sekund przed Sky i Quick-Step oraz o 10 sekund przed Mitchelton. Podciągnął się Team Sunweb na 13 sekund, natomiast kolarze Bory stracili już lidera wyścigu Petera Sagana i z 8. międzyczasem powiększyli swoją stratę do 36 sekund.

BMC wytrzymał końcówkę, nieznacznie wyprzedzając zespoły Ski i Quick-Step. Rafał Majka z kolegami zamknął etap siódmym rezultatem, słabszym od zwycięzców o 50 sekund.

Wyniki 3. etapu Tour de France 2018 (GT), Cholet - Cholet (35,5 km; jazda drużynowa na czas):

: 1 BMC Racing Team                                        38:46
  2 Team Sky                                               00:04
  3 Quick-Step Floors                                      00:07
  4 Mitchelton-Scott                                       00:09
  5 Team Sunweb                                            00:11
  6 EF Education First-Drapac                              00:35
  7 Bora-Hansgrohe                                         00:50
  8 Astana Pro Team                                        00:51
  9 Katusha-Alpecin                                        00:52
 10 Movistar Team                                          00:53
 11 Bahrain-Merida                                         01:06
 12 AG2R La Mondiale                                       01:15
 13 LottoNl-Jumbo
 14 Trek-Segafredo                                         01:16
 15 UAE Team Emirates                                      01:38
 16 Groupama-FDJ                                           01:42
 17 Fortuneo-Samsic                                        01:46
 18 Direct Energie                                         01:51
 19 Lotto Soudal                                           01:52
 20 Dimension Data
 21 Wanty-Groupe Gobert                                    02:24
 22 Cofidis                                                03:23

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team              9:08:55
  2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:03
  4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:05
  5 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:07
  6 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:11
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 10 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:35
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:50
 12 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:51
 14 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 15 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    00:52
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:53
 17 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 18 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:55
 19 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         00:56
 20 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:00
 21 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 22 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:06
 23 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 24 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:15
 26 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 27 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 28 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    01:16
 29 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 30 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 31 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:19
 32 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         01:26
 33 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 34 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:31
 35 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     01:32
 36 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:33
 37 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 38 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             01:38
 39 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 40 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:41
 41 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         01:42
 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 43 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 44 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:46
 45 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 46 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  01:48
 48 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:49
 49 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:51
 50 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 51 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    01:52
 52 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 53 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 54 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 55 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:57
 56 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 57 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:03
 58 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:06
 59 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     02:08
 60 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      02:14
 61 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   02:19
 62 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  02:20
 63 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 64 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               02:24
 65 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 66 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      02:28
 67 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              02:29
 68 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 69 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        02:30
 70 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       02:33
 71 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 72 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    02:34
 73 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              02:35
 74 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:37
 75 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      02:50
 76 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          02:54
 77 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 78 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      02:56
 79 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 80 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:00
 81 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   03:02
 82 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     03:03
 83 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     03:07
 84 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      03:11
 85 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:13
 86 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               03:15
 87 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 88 Julien Simon (Fra) Cofidis                             03:23
 89 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:26
 90 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               03:31
 91 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             03:34
 92 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             03:36
 93 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 94 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:49
 95 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   03:57
 96 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  03:58
 97 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 98 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           04:07
 99 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:10
100 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   04:12
101 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       04:13
102 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     04:15
103 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 04:20
104 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     04:27
105 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               04:30
106 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      04:33
107 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 04:34
108 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        04:40
109 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    04:41
110 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:44
111 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:49
112 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     04:54
113 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
114 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
115 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
116 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    04:59
117 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       05:02
118 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
119 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   05:04
120 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  05:06
121 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    05:07
122 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     05:17
123 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      05:28
124 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   05:29
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  05:34
126 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     05:38
127 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         05:42
128 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      05:53
129 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 05:59
130 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    06:04
131 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
132 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  06:09
133 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           06:12
134 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
135 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             06:39
136 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:47
137 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      06:54
138 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    06:57
139 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      07:15
140 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     07:25
141 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 07:28
142 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                07:36
143 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           07:37
144 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
145 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      07:38
146 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                07:49
147 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      07:54
148 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       08:01
149 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   08:08
150 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    08:11
151 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    08:12
152 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 08:23
153 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            08:27
154 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                08:43
155 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     08:46
156 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 08:52
157 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               09:22
158 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   09:31
159 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   09:33
160 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       09:42
161 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    10:00
162 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  10:02
163 Wout Poels (Ned) Team Sky                              10:06
164 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    10:16
165 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            10:18
166 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 10:23
167 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   10:30
168 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   10:34
169 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   10:35
170 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           11:32
171 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  12:06
172 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    13:18
173 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      13:55
174 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        18:26

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         104 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  78
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                53
  4 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          41
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          35
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      30
  7 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       28
  8 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     20
  9 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        20
 10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  19
 11 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       18
 12 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                        18
 13 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                18
 14 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                      17
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
 16 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                   15
 17 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        14
 18 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     14
 19 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                        12
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    12

Klasyfikacja górska

  1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       1 pkt
  2 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               9:09:06
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:08
  3 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:22
  4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     01:40
  5 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        01:41
  6 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     01:55
  7 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:09
  8 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   02:13
  9 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              02:24
 10 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      02:39
 11 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:43
 12 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:02
 13 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             03:04
 14 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:15
 15 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           03:56
 16 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:59
 17 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       04:02
 18 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        04:29
 19 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:33
 20 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      04:43
 21 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 22 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         05:31
 23 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      06:01
 24 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:36
 25 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           07:26
 26 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   09:22
 27 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 10:12
 28 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   10:23
 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      13:44

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   26:09:20
  2 Team Sunweb                                            00:04
  3 Bora-Hansgrohe                                         00:43
  4 BMC Racing Team                                        00:44
  5 Astana Pro Team
  6 Katusha-Alpecin                                        00:45
  7 Bahrain-Merida                                         00:59
  8 EF Education First-Drapac                              01:02
  9 LottoNl-Jumbo                                          01:08
 10 Trek-Segafredo                                         01:09
 11 AG2R La Mondiale                                       01:32
 12 Fortuneo-Samsic                                        01:39
 13 Direct Energie                                         01:44
 14 Dimension Data                                         01:45
 15 Lotto Soudal
 16 Movistar Team                                          02:01
 17 Team Sky                                               02:03
 18 UAE Team Emirates
 19 Wanty-Groupe Gobert                                    02:17
 20 Groupama-FDJ                                           02:26
 21 Mitchelton-Scott                                       02:58
 22 Cofidis                                                03:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. Apollo

    9 lipca 2018, 17:53 o 17:53

    Zaskoczony jestem a w sumie nie powinienem. Brawo BMC !!!
    Movistar mam nadzieje że ma w zanadzrzu armaty na dwa ostatnie tygodnie, bo jak na razie to kapiszonami strzelają .

  2. Ojciec Franka

    9 lipca 2018, 18:12 o 18:12

    no i dokopało SKY prawie wszystkim z potencjalnych faworytów generalki poza Portem (Dumolina nie liczę jakoś), który dla mnie z wiadomych względów potencjalnym faworytem nie jest. Te 9 dni nie będzie nudne

    • Apollo

      9 lipca 2018, 19:09 o 19:09

      Dziwna ta Twoja analiza ? SKY nie jedzie na Thomasa; Froom'e i Porte są grupie z Majką, Uranem, z Landą , Yaets, Nibali, Bardet tracą pare sekund do w/w , wiec wszyscy są jeszcze w grze o żółty tron !!!
      Ps. Tylko "el Condor" (ku mojej rozpaczy) pikuje w dół ! 🙁

  3. Ojciec Franka

    9 lipca 2018, 19:28 o 19:28

    miałem na myśli samą czasówkę. Bo to, że na pierwszym etapie wielu poniosło straty sprawiło, że teraz znowu mamy remis. Ale gdyby nie ta kraksa to Froome z Thomasem mieliby prawie minutę przewagi nad resztą, a tego właśnie się obawiałem.

    I wcale nie jestem pewien, czy to Thomas nie będzie grał głównej roli, bo mimo wszystko Froome może być zajechany. I może w końcu Richie się nie wywali nie zawali, i będzie ciekawiej niż w poprzednich latach

    A el Condor to jakoś nigdy mnie nie przekonywał

    • Apollo

      9 lipca 2018, 21:28 o 21:28

      Ja cały czas wierze na Nairo i Majkę ! Ten pierwszy jeżeli zawali tegoroczny TdF to za rok niech prodi o transfer do Treka by pomagać Porte. :).

  4. Ojciec Franka

    9 lipca 2018, 21:33 o 21:33

    a z drugiej strony, tak myślę sobie, to wiesz czemu mnie nie przekonuje? Bo nie jeździ tak jak panowie z astmą. A ci z kolei mnie nie przekonują, bo jeżdżą jak panowie z astmą. I weź tu takiemu dogódź.

    A Rafał, cóż, jakoś tak ino gada i gada ostatnimi laty, a efektów ni ma.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: