Szosowe mistrzostwa świata. Narodowe drużyny mieszane w miejsce ekip zawodowych

Tegoroczne mistrzostwa świata w Innsbrucku będą pożegnaniem z wyścigami drużynowymi ekip profesjonalnych. Według "Het Nieuwsblad" Międzynarodowa Unia Kolarska planuje w to miejsce wprowadzić wyścig narodowych drużyn mieszanych.

W Yorkshire 2019 zespoły mają zostać złożone z trzech zawodników i trzech kolarek danej reprezentacji. Na trasę drużynowej czasówki wyruszą panowie, a wyścig zakończą kobiety. Do klasyfikacji liczony będzie łączny czas przejazdu.

Szczegóły techniczne wyścigu nie zostały podane.

Wyścigi drużynowe zespołów zawodowych rozgrywane są od 2012 roku, ale nie zdobyły przez ten czas dużego zainteresowania i prestiżu, a generują wielkie koszty. Podczas dwóch ostatnich czempionatów w Dausze i Bergen na starcie stawało tylko po 17 ekip męskich oraz odpowiednio 8 i 9 kobiecych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Karol

    9 lipca 2018, 11:40 o 11:40

    To będzie jeszcze gorsze niż drużynowa czasówka. Niech sobie dadzą spokój z kombinacjami i zostawią klasyczną indywidualną czasówkę.

  2. XMM2

    9 lipca 2018, 16:43 o 16:43

    Idiotyzm

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: