Giro Rosa 2018: etap 4. Jolien D'Hoore ponownie najlepsza

fot. Unipublic / Photogomez

Jolien D'Hoore (Mitchelton Scott) triumfowała w Piacenzie na czwartym odcinku Giro Rosa. Liderką pozostała Kanadyjka Leah Kirchmann (Team Sunweb).

Belgijka pokonała na finiszu Włoszkę Martę Bastianelli (Ale Cipollini) oraz Finkę Lottę Lepistö (Cervelo-Bigla).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły znaczące zmiany - na prowadzeniu pozostała czwarta na kresce Leah Kirchmann (Team Sunweb). Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) etap zakończyła w drugiej grupce, 7 sekund za głównymi faworytkami wyścigu. Polka zajmuje 18. pozycję w klasyfikacji generalnej i do Kirchmann traci 43 sekundy.

Czwarty odcinek włoskiego wyścigu prowadził po drogach regionu Emilia-Romania. Na 109-kilometrowej trasie w pierwszej fazie wyrastało kilka hopek, natomiast na 53 kilometrze wyznaczono szczyt jedynej górskiej premii (3,5 km, 6%).

W pierwszej akcji pokazała się Ksenia Dobrynina (Team Servetto-Stradelli), ścigana przez Christine Majerus (Boels Dolmans) oraz Darię Mucciolli (Valcar PBM). 15 sekund przewagi to wszystko, na co pozwolił Rosjance peleton i po 24 kilometrach akcja została zakończona.

Kontrę wyprowadziła Elena Franchi (Conceria-Zabri-Fanini), zyskując blisko 30 sekund przewagi i wygrywając lotny sprint, ale nie zmieniło to zasadniczo układu zmagań.

Na górskiej premii w Romoli, po zaciętej walce, jako pierwsza zameldowała się Elisa Longo Borghini (Wiggle High5), przed Amandą Spratt (Mitchelton-Scott) i Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans), a w ich grupie znalazło się około 60 zawodniczek.

39 kilometrów przed metą peleton znów jechał razem, ale połączenie się grup dało impuls do kolejnych ataków. Ruszyła Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana), szybko budując minutę przewagi nad peletonem i 20 sekund nad goniącą Laurą Tomaso (TopGirls Fassa Bortolo).

Akca Azerki zakończona została 9 kilometrów przed metą, a peleton, chwilę później rozbity przez kraksę, zmierzał razem na ostatnie metry. Tam w sprinterskiej rozgrywce ponownie najlepsza okazała się Jolien D'Hoore (Mitchelton Scott).

Wyniki 4. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Internazionale Femminile 2018 (2.WWT), Piacenza - Piacenza (109 km):

1. Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women                           2:42:25
2. Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                                                    
3. Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
4. Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling Women                                            
5. Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                                   
6. Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                 
7. Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                                                          
8. Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans
9. Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                                                         
10. Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling Women
11. Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                                                    
12. Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                                                    
13. Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                                                   
14. Martina Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana
15. Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                                                     
16. Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
17. Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women                                               
18. Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM                                                        
19. Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                                                 
20. Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women                                       
21. Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                
22. Martina Alzini (Ita) Astana Women's Team                                                
23. Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                                                      
24. Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women                                              
25. Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                          
26. Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla 
27. Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
28. Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                                                  
29. Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women                                                  
30. Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans 
31. Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM                                              
32. Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                                              
33. Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                 00:07
34. Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                                                  
35. Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana
36. Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini                                                      
37. Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                                                         
38. Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                                             
39. Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing                                           
40. Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                                                           
41. Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                                                            
42. Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                      
43. Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                                                          
44. Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini                                              
45. Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                 
46. Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                                                   
47. Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                                                     
48. Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                                                       
49. Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                                                     
50. Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                            
51. Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling Women                                                   
52. Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                              
53. Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                   
54. Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans 
55. Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                                                         
56. Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                                                 
57. Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans 
58. Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano                                                
59. Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                     
60. Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                                                  
61. Alice Gasparini (Ita) Still Bike Team A.S.Dilettantistica                               
62. Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                                00:18
63. Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                                                  
64. Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                                                         
65. Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                                                         
66. Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                      
67. Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                               
68. Erica Magnaldi (Ita) BePink                                                             
69. Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                           
70. Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                      
71. Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                                                           
72. Suzanne Verhoeven (Bel) Eurotarget-Bianchi-Vitasana
73. Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                          
74. Tatiana Guderzo (Ita) BePink                                                            
75. Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                   
76. Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team                                          
77. Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                                                
78. Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling Women                                                
79. Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                 
80. Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                                  
81. Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                                                       
82. Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                 
83. Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                  
84. Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                            
85. Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                                                   
86. Debora Silvestri (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana
87. Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                                                    
88. Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                                                 
89. Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
90. Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                                                       
91. Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla 
92. Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                                                   
93. Anna Christian (GBr) Trek-Drops                                        00:28
94. Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                                                    
95. Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                                                    
96. Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini                                                 
97. Ana Cristina Sanabria (Col) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                       
98. Ana Maria Covrig (Rom) Eurotarget-Bianchi-Vitasana
99. Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                                               
100. Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                              
101. Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                       
102. Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                                                 
103. Jessica Marcela Parra (Col) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                      
104. Silvia Valsecchi (Ita) BePink                                         00:35
105. Olga Shekel (Ukr) SC Michela Fanini                                   00:37
106. Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling                                               
107. Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano                                              
108. Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano                                                
109. Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans
110. Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling                            00:49
111. Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                           00:53
112. Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                                 00:56
113. Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling Women                   01:04
114. Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling                            01:08
115. Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling                                                  
116. Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                              01:12
117. Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                      01:16
118. Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women                   01:29
119. Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                                  
120. Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women                            01:32
121. Nicole Steigenga (Ned) BePink                                                          
122. Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                       01:36
123. Danielle Rowe (GBr) Waowdeals Pro Cycling Team                                         
124. Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women                            01:49
125. Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling             02:04
126. Marianne Vos (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                         02:10
127. Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team                                               
128. Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla 
129. Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                                                      
130. Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                                                   
131. Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                                                
132. Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                       
133. Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
134. Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                   
135. Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                03:22
136. Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                               03:34
137. Amy Cure (Aus) Wiggle High5                                                            
138. Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                             
139. Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
140. Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                 
141. Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                       
142. Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                             
143. Katia Ragusa (Ita) BePink                                                              
144. Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla
145. Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                                  
146. Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing                                              
147. Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing                             06:12
148. Sara Pillon (Ita) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling               10:11
149. Francesca Balducci (Ita) SC Michela Fanini                                             
150. Clemilda Fernandes Silva (Bra) Conceria Zabri-Fanini                                   
151. Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                        
152. Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                           
153. Manuela de Juliis (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                          
154. Daniela Magnetto Allietta (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                  
155. Francesca Pattaro (Ita) BePink                                                         
156. Sofia Cilenti (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                              
157. Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling                                              
158. Anisha Vekemans (Bel) Ale Cipollini                                                    
DNF Nicole d'Agostin (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana
DNF Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women                                                
DNS Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott Women                                             

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1. Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                9:38:31
2. Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                                   00:06
3. Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                                     00:10
4. Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women                              00:11
5. Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women                                        
6. Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women                                                
7. Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                  00:17
8. Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                                         00:18
9. Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                              00:24
10. Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                                        00:26
11. Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                                      00:29
12. Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                                   00:32
13. Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
14. Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
15. Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women                                                  
16. Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                                00:38
17. Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                                                   
18. Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing                          00:43
19. Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                                00:49
20. Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                                   01:11
21. Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                                     01:18
22. Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope               01:19
23. Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM                             01:25
24. Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM                                                        
25. Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                                      01:28
26. Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                                     01:29
27. Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling Women                          01:42
28. Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling Women                             01:44
29. Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                             01:48
30. Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                                        01:52
31. Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women                            01:57
32. Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                      
33. Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                 01:58
34. Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                      01:59
35. Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                                        02:07
36. Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                                          02:08
37. Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                                                         
38. Tatiana Guderzo (Ita) BePink                                                            
39. Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling Women                       02:12
40. Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                                  02:17
41. Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                                          02:29
42. Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini                                     02:30
43. Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                                    02:31
44. Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                                 02:35
45. Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                                                 
46. Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                    02:40
47. Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                                                     
48. Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                        02:42
49. Erica Magnaldi (Ita) BePink                                            02:43
50. Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling                             02:47
51. Marianne Vos (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                  
52. Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini                             02:51
53. Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling Women                         02:56
54. Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                                 02:57
55. Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                               03:03
56. Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                 
57. Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                              03:06
58. Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                  
59. Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                                       03:07
60. Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                                 03:11
61. Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women                                     
62. Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                                                  
63. Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans 
64. Danielle Rowe (GBr) Waowdeals Pro Cycling Team                         03:17
65. Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling          03:24
66. Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                03:34
67. Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                         
68. Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                                 03:35
69. Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                         03:36
70. Anna Christian (GBr) Trek-Drops                                        03:43
71. Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                 03:47
72. Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                               03:50
73. Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                                04:10
74. Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing                                  
75. Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                                       
76. Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling              04:24
77. Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                                  04:32
78. Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini                           04:33
79. Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling Women                                         
80. Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                                   04:36
81. Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                         04:45
82. Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                                  04:49
83. Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                             04:59
84. Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women                          05:15
85. Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                       05:16
86. Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling                             05:20
87. Katia Ragusa (Ita) BePink                                              05:24
88. Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                                05:29
89. Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                                       05:51
90. Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                 05:53
91. Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                       05:55
92. Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                 06:06
93. Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing                              06:48
94. Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women                             07:02
95. Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope             07:14
96. Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                  07:16
97. Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling             08:09
98. Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                                      09:11
99. Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope               13:06
100. Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                                          13:18
101. Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                                       13:38
102. Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                           13:39
103. Suzanne Verhoeven (Bel) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                   14:11
104. Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                                        14:14
105. Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano                              14:22
106. Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                                     14:43
107. Ana Maria Covrig (Rom) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                    14:59
108. Silvia Valsecchi (Ita) BePink                                         15:15
109. Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                           15:25
110. Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                      15:29
111. Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini                             15:41
112. Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                                  15:52
113. Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                 16:10
114. Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                
115. Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling                                 16:12
116. Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                                 16:25
117. Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias               16:40
118. Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women                            16:52
119. Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                                  16:54
120. Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                                     17:26
121. Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                  17:36
122. Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                                 18:08
123. Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                     18:24
124. Debora Silvestri (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                    18:35
125. Olga Shekel (Ukr) SC Michela Fanini                                   18:51
126. Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                                 19:06
127. Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini                               19:16
128. Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla                                    19:23
129. Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                    19:28
130. Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                               19:38
131. Jessica Marcela Parra (Col) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling     19:51
132. Ana Cristina Sanabria (Col) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling     19:55
133. Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano                               20:00
134. Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team                              20:23
135. Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling Women                   20:29
136. Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                                  20:35
137. Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                                                   
138. Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling             20:39
139. Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                      21:24
140. Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                          21:32
141. Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                                21:59
142. Martina Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                     22:46
143. Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano                             23:47
144. Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team                        25:49
145. Martina Alzini (Ita) Astana Women's Team                              28:12
146. Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling                             29:43
147. Nicole Steigenga (Ned) BePink                                         31:39
148. Anisha Vekemans (Bel) Ale Cipollini                                   33:03
149. Clemilda Fernandes Silva (Bra) Conceria Zabri-Fanini                  33:14
150. Amy Cure (Aus) Wiggle High5                                           34:47
151. Francesca Pattaro (Ita) BePink                                        39:00
152. Sara Pillon (Ita) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling               39:51
153. Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini                       39:58
154. Daniela Magnetto Allietta (Ita) Conceria Zabri-Fanini                 41:09
155. Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                          41:38
156. Manuela de Juliis (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                         
157. Sofia Cilenti (Ita) Conceria Zabri-Fanini                             42:07
158. Francesca Balducci (Ita) SC Michela Fanini                            44:51