Tour de France 2018: etap 2. Peter Sagan wygrywa i przejmuje żółtą koszulkę

Peter Sagan wygrywa 2. etap Tour de France

Mistrz świata Peter Sagan triumfował w La Roche-sur-Yon na mecie drugiego etapu Tour de France oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Słowak z grupy Bora-hansgrohe pokonał na finiszu Sonny’ego Colbrelliego (Bahrain-Merida) i Arnauda Demare (Groupama-FDJ). 21. miejsce na etapie zajął Michał Kwiatkowski (Team Sky), Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zameldował się na 54. pozycji.

Drugi rozdział wandejskiego otwarcia “Wielkiej Pętli” rozpoczął atak Sylvaina Chavanela. Do reprezentującego miejscową drużynę Direct Energie kolarza natychmiast dojechali Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert) i Michael Gogl (Trek-Segafredo), jednak taki układ długo się nie utrzymał.

Po zaliczeniu jedynej na trasie górskiej premii, Cote de Pouzauges (28 km; kat. 4; 1 km; 3,9%), towarzysze Chavanela odpuścili akcję. Francuzowi, który zalicza swój osiemnasty Tour de France, nie pozostało nic innego jak w pojedynkę zmierzać do mety, czerpiąc motywację i pozytywną energię od bardzo licznie zgromadzonej na całej trasie przejazdu publiczności.

Przewaga harcownika przekroczyła 4 minuty (74 km). Peleton prowadził Quick-Step Floors, z czasem jednego zawodnika wydelegował do pracy Dimension Data.

W strefie bufetu wycofał się z wyścigu Tsgabu Grmay (Trek-Segafredo), a po upadku jego los podzielił Luis Leon Sanchez (Astana). Mniejszych kraks było sporo, lecz już bez tak poważnych konsekwencji.

Ostatnie 20 kilometrów Chavanel rozpoczął z przewagą 42 sekund. Końcówka była dość niebezpieczna, tym bardziej rozpoczęły się przepychanki o jak najlepszą pozycję z przodu peletonu. Pojawiły się tam koszulki Team Sky i BMC Racing.

Uciekinier został wchłonięty zaraz po premii bonusowej (168,5 km). 7,5 kilometra przed metą defekt zatrzymał Marcela Kittela (Katusha-Alpecin), natomiast 2 kilometry przed kreską kraksę na zakręcie sprokurował Daryl Impey (Mitchelton-Scott).

Kontakt z czubem rozerwanego peletonu stracił lider Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Na finiszu pierwszy na metę ruszył Demare, ale ustawiony za nim Sagan wyprzedził Francuza i obronił się przed naciskającym Colbrellim.

Wyniki 2. etapu Tour de France 2018 (GT), Mouilleron-Saint-Germain - La Roche-sur-Yon (182,5 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     4:06:37
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  6 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
  9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 10 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 11 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 14 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 17 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 19 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 20 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 21 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 22 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 24 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 25 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 28 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 29 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 30 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 31 Chris Froome (GBr) Team Sky
 32 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 33 Egan Bernal (Col) Team Sky
 34 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 35 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 37 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 38 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 39 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 40 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 41 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 42 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 43 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 44 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 45 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 46 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 47 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 48 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 49 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 50 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 51 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 52 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 53 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 54 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 55 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 56 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 57 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 59 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 60 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 61 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 62 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 63 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 64 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 65 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 66 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 67 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 68 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 69 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 70 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 71 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 72 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 73 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 74 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 75 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 76 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 77 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 79 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 80 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 81 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 82 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 83 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 85 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 86 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 87 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 88 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 89 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 90 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 91 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 92 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 93 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 94 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 95 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 96 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 97 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
100 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
101 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
102 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
103 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
104 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
105 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
106 Chad Haga (USA) Team Sunweb
107 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
108 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
109 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
110 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
111 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
112 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
113 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
114 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
115 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
116 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
117 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
118 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  01:39
119 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
120 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
121 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:39
122 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
123 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     01:47
124 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
125 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
126 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
127 Marc Soler (Spa) Movistar Team
128 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
129 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
130 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
131 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
132 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
133 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
134 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
135 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
136 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
137 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
138 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
139 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
140 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
141 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
142 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
143 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
144 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
145 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
146 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
147 Luke Rowe (GBr) Team Sky
148 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
149 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
150 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
151 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
152 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
153 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  03:03
154 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
155 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
156 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
157 Wout Poels (Ned) Team Sky
158 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
159 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
160 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
161 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
162 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
163 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
164 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
165 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
166 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
167 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
168 Julien Simon (Fra) Cofidis
169 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
170 Anthony Perez (Fra) Cofidis
171 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
172 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
173 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
174 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
DNF Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
DNF Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo

Punkty

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          50 pkt
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      30
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          20
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          18
  5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                16
  6 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  14
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    12
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                10
  9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                        8
 10 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   7
 11 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 6
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                        5
 13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         4
 14 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                        3
 15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                    2

Lotna premia - Beaulieu-Sous-La-Roche, 132km

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     20 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          17
  3 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  15
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                13
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          11
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        10
  7 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                         9
  8 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                            8
  9 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                7
 10 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           6
 11 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                        5
 12 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                        4
 13 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 3
 14 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   2
 15 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                      1

Premia górska - Cote de Pouzauges, 28km

  1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                 4:06:37
  2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  3 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
  4 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
  5 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  6 Egan Bernal (Col) Team Sky
  7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 10 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 11 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 12 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 13 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 15 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 17 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 18 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 19 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 20 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   01:39
 22 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 23 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 24 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 25 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 26 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 27 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 28 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 29 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin

Najbardziej waleczny

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja drużynowa

  1 Wanty-Groupe Gobert                                 12:19:51
  2 Quick-Step Floors
  3 Trek-Segafredo
  4 BMC Racing Team
  5 Team Sky
  6 Bahrain-Merida
  7 Bora-Hansgrohe
  8 Movistar Team
  9 Groupama-FDJ
 10 AG2R La Mondiale
 11 Team Sunweb
 12 Lotto Soudal
 13 EF Education First-Drapac
 14 LottoNl-Jumbo
 15 Fortuneo-Samsic
 16 UAE Team Emirates
 17 Mitchelton-Scott
 18 Katusha-Alpecin
 19 Dimension Data
 20 Direct Energie
 21 Astana Pro Team
 22 Cofidis

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     8:29:53
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               00:06
  3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   00:10
  4 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:12
  5 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  00:13
  6 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:14
  7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:15
  8 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
  9 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             00:16
 10 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 11 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 13 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 14 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 15 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 16 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 18 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 19 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 20 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 21 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 22 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 25 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 26 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 27 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 28 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 29 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 30 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 31 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 32 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 33 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 34 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 36 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 37 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 38 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 39 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 40 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 41 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 42 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 43 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 45 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 46 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 47 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 48 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 49 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 50 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 51 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 52 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 53 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 54 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 55 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 56 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 57 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 58 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 59 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 60 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 61 Julien Simon (Fra) Cofidis
 62 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 00:38
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     00:40
 64 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 65 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:48
 66 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:50
 67 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 68 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  00:56
 69 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:58
 70 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 71 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 72 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 73 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 74 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 75 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 76 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 77 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 78 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 79 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     01:07
 80 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 81 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 82 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 83 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 84 Chris Froome (GBr) Team Sky
 85 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 86 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 87 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 88 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 89 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 90 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 91 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 92 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 93 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 94 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 95 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 96 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 97 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 98 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 99 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
100 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                01:18
101 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:20
102 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
103 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
104 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                01:28
105 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
106 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:30
107 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:31
108 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
109 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
110 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    01:33
111 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:34
112 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
113 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
114 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
115 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        01:38
116 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
117 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:43
118 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
119 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    01:46
120 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
121 Chad Haga (USA) Team Sunweb
122 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:54
123 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  01:55
124 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      02:08
125 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      02:16
126 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:27
127 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               02:32
128 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
129 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          02:35
130 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
131 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   02:37
132 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      02:40
133 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
134 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
136 Marc Soler (Spa) Movistar Team
137 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
138 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
139 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
140 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
141 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
143 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
144 Luke Rowe (GBr) Team Sky
145 Anthony Perez (Fra) Cofidis
146 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    02:58
147 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 03:00
148 Wout Poels (Ned) Team Sky
149 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
150 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  03:04
151 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                03:16
152 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
153 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   03:18
154 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
155 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
156 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
157 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
158 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
159 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
160 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   03:28
161 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  03:52
162 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   04:19
163 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   04:20
164 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
165 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
166 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
167 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
168 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
169 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
170 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       06:35
171 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   06:39
172 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
173 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    08:04
174 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        08:06

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         104 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  78
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                53
  4 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          41
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          35
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      30
  7 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       28
  8 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     20
  9 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        20
 10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  19
 11 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       18
 12 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                18
 13 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                        18
 14 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                      17
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
 16 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                   15
 17 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     14
 18 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        14
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    12
 20 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                        12

Klasyfikacja górska

  1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       1 pkt
  2 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             8:29:59
  2 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:10
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  5 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  6 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  7 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
  8 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  9 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 10 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:42
 11 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:44
 12 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      00:52
 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 14 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:01
 15 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:25
 17 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:28
 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:37
 19 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:40
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:48
 21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:21
 22 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:29
 23 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      02:34
 24 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 25 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 26 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     03:12
 27 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 28 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   04:13
 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      06:33

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   25:30:27
  2 Wanty-Groupe Gobert
  3 Astana Pro Team
  4 Trek-Segafredo
  5 Bora-Hansgrohe
  6 Bahrain-Merida
  7 Katusha-Alpecin
  8 Dimension Data
  9 Team Sunweb
 10 Cofidis
 11 LottoNl-Jumbo
 12 Lotto Soudal
 13 Direct Energie
 14 Fortuneo-Samsic
 15 AG2R La Mondiale                                       00:24
 16 UAE Team Emirates                                      00:32
 17 EF Education First-Drapac                              00:34
 18 BMC Racing Team                                        00:51
 19 Groupama-FDJ
 20 Movistar Team                                          01:15
 21 Team Sky                                               02:06
 22 Mitchelton-Scott                                       02:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

  1. XMM2

    8 lipca 2018, 19:28 o 19:28

    A gdzie majka był? Okazja do zysku? Nie widziałem nie wiem ale zapewne mógł być

    • arek

      8 lipca 2018, 19:44 o 19:44

      Majka stracił trzynaście miejsc.

  2. P S

    8 lipca 2018, 20:42 o 20:42

    Nie Arnauda Demare tylko Arnaud Demare'a, pismaki z Koziej Wólki.

    • TomAsz

      8 lipca 2018, 21:08 o 21:08

      a grzeczniej mama nie nauczyła?

    • Naczelny

      8 lipca 2018, 23:43 o 23:43

      Zaznacz myszką, wciśnij CTRL+Enter i wyślij jeśli uważasz, że jest błąd.
      Ale francuskie imiona i nazwiska nie podlegają anglosaskim regułom. Więc jest Araunda Demere bowiem to nazwisko zostaje w formie niezmiennej. Widać nie można było ani poprawnie, ani uprzejmie...

      • Ojciec Franka

        9 lipca 2018, 11:47 o 11:47

        W polskim języku odmieniamy (o ile to możliwe) wszystkie imiona i nazwiska. A w omawianym przypadku tak właśnie jest. Prawidłowo powinno być Arnauda Demare'a, czyli jeszcze inaczej niż pojawiło się we wcześniejszych wersjach 🙂 I jak najbardziej apostrof występuje (akurat w tym przypadku, bo francuski rzeczywiście jest specyficzne ze względu na wymowę (lub jej brak) końcówek). Pozdrawiam grzecznie i uprzejmie 🙂

    • vip

      9 lipca 2018, 10:02 o 10:02

      Tak w ogóle to co masz do mieszkańców Koziej Wólki?

  3. Roman

    9 lipca 2018, 11:21 o 11:21

    Koszul? Czekam teraz na używanie w artykułach takich słów jak: będziem, byliśta, patrzali itp.

    Proszę o szanowanie czytelników!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: