Tour de France 2018: etap 1. Fernando Gaviria po chaotycznej końcówce

Fernando Gaviria

23-letni Kolumbijczyk Fernando Gaviria triumfował w Fontenay-le-Comte na mecie pierwszego etapu 105. Tour de France.

Kolarz Quick-Step Floors na finiszu z poszatkowanego przez kraksy peletonu wyprzedził mistrza świata Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Marcela Kittela (Katusha-Alpecin). 10. miejsce zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Straty poniosło kilku faworytów wyścigu. Chris Froome (Team Sky) przyjechał w grupie ze stratą 51 sekund, Nairo Quintana (Movistar) - 1:15.

Wandejskie otwarcie prowadziło na długości 201 kilometrów, w tym przez ponad połowę dystansu przy atlantyckim wybrzeżu. Pogoda dopisała, było słonecznie, a słaby wiatr sprzyjał kolarzom.

Od kilometra zero na czele znaleźli się Kevin Ledanois (Fortuneo-Samsic), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert) i Jerome Cousin (Direct Energie). Trójka Francuzów łatwo odskoczyła na 4 minuty (20 km). Ekipy sprinterów delegowały na czoło peletonu po jednym swoim przedstawicielu, pilnując by różnica nie zrobiła się niebezpiecznie duża.

Spokojną jazdę zakłócił upadek Lawsona Craddocka (EF-Drapac) w strefie bufetu. Amerykanin mocno się potłukł, ale na rower wrócił.

Harcownikom z niewielkim już zapasem udało się dojechać do Cote de Vix (173 km; kat. 4; 0,7 km; 4,2%), Offredo i Cousin osiągnęli również premię bonusową (187,5 km). Peleton teren do finiszu wyczyścił 10 kilometrów przed metą.

Chwilę wcześniej doszło do większej kraksy, peleton pękł, kontakt m. in. stracił sprinter Groupama-FDJ Arnaud Demare. Zrobiło się bardzo nerwowo, grupę próbowali dogonić Pierre Latour (Ag2r) i Egan Bernal (Team Sky).

Z trasy wypadł Chris Froome, lądując w grupie z Richie Porte (BMC Racing) i Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott), prowadzonej przez Michała Kwiatkowskiego ze stratą ponad 30 sekund. Niespełna 4 kilometry przed metą minęła ona Nairo Quintanę, którego zatrzymał defekt.

Z przodu tempo narzucali kolarze Bora-hansgrohe, natomiast na ostatnim kilometrze pociąg ustawił Quick-Step Floors. Rozprowadzony Gaviria nie zmarnował szansy, wyraźnie wyprzedzając Sagana.

Wyniki 1. etapu Tour de France 2018 (GT), Noirmoutier-en-l’Île - Fontenay-le-Comte (201 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             4:23:32
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 16 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 17 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 18 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 21 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 22 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 23 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 24 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 25 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 26 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 28 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 30 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 31 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 32 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 33 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 34 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 36 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 37 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 38 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 39 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 40 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 41 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 42 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 43 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 44 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
 45 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 46 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 47 Julien Simon (Fra) Cofidis
 48 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 49 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 50 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 51 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 52 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 53 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 54 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 55 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 56 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
 57 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 58 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 59 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 60 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 61 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 63 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 64 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 00:22
 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     00:24
 66 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 67 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:32
 68 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:33
 69 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:34
 70 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 71 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  00:40
 72 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:42
 73 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 74 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 75 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 76 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 77 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 78 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 79 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 80 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 81 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 83 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     00:51
 84 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 86 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 87 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 88 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 89 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 90 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 91 Chris Froome (GBr) Team Sky
 92 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 93 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 94 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 95 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 96 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 97 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 98 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
100 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
102 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
103 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
104 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                01:02
105 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     01:04
106 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
107 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
108 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                01:12
109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
110 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:14
111 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      01:15
112 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
113 Egan Bernal (Col) Team Sky
114 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    01:17
115 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:18
116 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
117 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
118 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
119 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
120 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        01:22
121 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
122 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    01:27
123 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
124 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:30
125 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
126 Chad Haga (USA) Team Sunweb
127 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:38
128 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      01:52
129 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      02:00
130 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:11
131 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     02:16
132 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
133 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:19
134 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 02:24
136 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
137 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
138 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
139 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
140 Marc Soler (Spa) Movistar Team
141 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
142 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
143 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
144 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
145 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
146 Anthony Perez (Fra) Cofidis
147 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
148 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
149 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
150 Luke Rowe (GBr) Team Sky
151 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    02:42
152 Wout Poels (Ned) Team Sky                              02:44
153 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
154 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
155 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  02:48
156 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  03:00
157 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                03:02
158 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
159 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
160 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
161 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
163 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
164 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   03:12
165 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    04:04
166 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
167 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
168 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
169 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
170 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
171 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
172 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   06:23
173 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
174 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
175 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    07:48
176 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        07:50

Punkty

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  50 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          30
  3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       20
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                18
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
  6 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     14
  7 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                        12
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       10
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                       8
 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           7
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                       6
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   5
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                         4
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                              3
 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                        2

Lotna premia - La Tranche-Sur-Mer, 119.5km

  1 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        20 pkt
  2 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                      17
  3 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                   15
  4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  13
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          11
  6 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          10
  7 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                         9
  8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        8
  9 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           7
 10 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 6
 11 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 5
 12 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                        4
 13 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                3
 14 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                           2
 15 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                      1

Premia górska - Cote de Vix, 173km

  1 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors            04:23:32
  2 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  3 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
  7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  9 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 10 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:32
 11 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:34
 12 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      00:42
 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 14 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     00:51
 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 16 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:15
 17 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:18
 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:27
 19 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:30
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:38
 21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:11
 22 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:19
 23 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   02:24
 24 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 26 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 27 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     03:02
 28 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      06:23

Najbardziej waleczny

  1 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   13:10:36
  2 Astana Pro Team
  3 Bora-Hansgrohe
  4 Bahrain-Merida
  5 Trek-Segafredo
  6 Wanty-Groupe Gobert
  7 Katusha-Alpecin
  8 Dimension Data
  9 Team Sunweb
 10 Cofidis
 11 LottoNl-Jumbo
 12 Direct Energie
 13 Lotto Soudal
 14 Fortuneo-Samsic
 15 AG2R La Mondiale                                       00:24
 16 UAE Team Emirates                                      00:32
 17 EF Education First-Drapac                              00:34
 18 BMC Racing Team                                        00:51
 19 Groupama-FDJ
 20 Movistar Team                                          01:15
 21 Team Sky                                               02:06
 22 Mitchelton-Scott                                       02:56

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             4:23:22
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:04
  3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:06
  4 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   00:09
  5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             00:10
  6 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  7 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  8 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 13 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 16 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 17 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 18 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 19 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 21 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 22 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 23 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 24 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 26 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 27 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 28 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 29 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 30 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 31 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 33 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 34 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 35 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 37 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 38 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 39 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 40 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 41 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 42 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 43 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 44 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 45 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 46 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 47 Julien Simon (Fra) Cofidis
 48 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 49 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 50 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 51 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 52 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 53 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 54 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 55 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 56 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 57 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 58 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 59 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 60 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 61 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 63 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 64 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 00:32
 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     00:34
 66 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 67 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:42
 68 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:43
 69 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:44
 70 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 71 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  00:50
 72 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:52
 73 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 74 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 75 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 76 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 77 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 78 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 79 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 80 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 81 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 83 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     01:01
 84 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 86 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 87 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 88 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 89 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 90 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 91 Chris Froome (GBr) Team Sky
 92 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 93 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 94 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 95 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 96 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 97 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 98 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
100 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
102 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
103 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
104 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                01:12
105 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     01:14
106 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
107 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
108 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                01:22
109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
110 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:24
111 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      01:25
112 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
113 Egan Bernal (Col) Team Sky
114 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
115 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    01:27
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:28
117 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
118 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
119 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
120 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        01:32
121 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
122 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    01:37
123 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
124 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:40
125 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
126 Chad Haga (USA) Team Sunweb
127 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:48
128 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      02:02
129 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      02:10
130 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:21
131 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     02:26
132 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
133 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:29
134 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 02:34
136 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
137 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
138 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
139 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
140 Marc Soler (Spa) Movistar Team
141 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
142 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
143 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
144 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
145 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
146 Anthony Perez (Fra) Cofidis
147 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
148 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
149 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
150 Luke Rowe (GBr) Team Sky
151 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    02:52
152 Wout Poels (Ned) Team Sky                              02:54
153 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
154 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
155 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  02:58
156 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  03:10
157 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
158 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      03:12
159 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
160 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
161 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
163 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
164 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   03:22
165 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    04:14
166 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
167 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
168 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
169 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
170 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
171 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
172 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   06:33
173 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
174 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
175 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    07:58
176 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        08:00

Klasyfikacja punktowa

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  63 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          37
  3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       24
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                24
  5 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        20
  6 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                      17
  7 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
  8 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                   15
  9 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     14
 10 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                        12
 11 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          11
 12 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       10
 13 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          10
 14 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                         9
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                       8
 16 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        8
 17 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           7
 18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                       6
 19 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   5
 20 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 5

Klasyfikacja górska

  1 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             4:23:22
  2 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:10
  3 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
  7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  9 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 10 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:42
 11 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:44
 12 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      00:52
 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 14 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     01:01
 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 16 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:25
 17 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:28
 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:37
 19 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:40
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:48
 21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:21
 22 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:29
 23 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   02:34
 24 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 26 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 27 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     03:12
 28 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      06:33

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   13:10:36
  2 Astana Pro Team
  3 Bora-Hansgrohe
  4 Bahrain-Merida
  5 Trek-Segafredo
  6 Wanty-Groupe Gobert
  7 Katusha-Alpecin
  8 Dimension Data
  9 Team Sunweb
 10 Cofidis
 11 LottoNl-Jumbo
 12 Direct Energie
 13 Lotto Soudal
 14 Fortuneo-Samsic
 15 AG2R La Mondiale                                       00:24
 16 UAE Team Emirates                                      00:32
 17 EF Education First-Drapac                              00:34
 18 BMC Racing Team                                        00:51
 19 Groupama-FDJ
 20 Movistar Team                                          01:15
 21 Team Sky                                               02:06
 22 Mitchelton-Scott                                       02:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

  1. robbie

    7 lipca 2018, 16:28 o 16:28

    Majka w 10tce sprinterskiego etapu? Co się dzieje? Heh

  2. fanD

    7 lipca 2018, 16:54 o 16:54

    Pytanie do odbierajacych Eurosport z kablówki- czy mieliście dziś na etapie komentarz po polsku czy angielsku??

    • TomAsz

      7 lipca 2018, 17:11 o 17:11

      Po polsku.

      • fanD

        7 lipca 2018, 17:21 o 17:21

        Masz z kablówki? To nie wiem co jest. Przed etapem o 10:30 miało być jakieś studio na żywo a była powtórka z ubiegłorocznego tdf..

        • TomAsz

          7 lipca 2018, 17:30 o 17:30

          Było i studio i wejścia z Francji Huzara i Probosza.

  3. Olo

    7 lipca 2018, 19:19 o 19:19

    Ważne że Wyrzykowski tylko przez telefon i z dala od mety

    • Krystian

      7 lipca 2018, 21:20 o 21:20

      Oby jak najmniej gadał.

      • Olo

        7 lipca 2018, 22:09 o 22:09

        Jak Wyrzykowski wchodzi to ja zawsze do strefy bufetu

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: