Tour de France w Eurosporcie w nowej odsłonie

Polscy reporterzy na trasie wyścigu, weekendowe studio i w pełni zlokalizowane transmisje specjalnie dla polskich kibiców.

Transmisje z najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego na świecie jeszcze nigdy nie były w Eurosporcie tak nakierowane na polskich kibiców. Kanał przygotował na Tour de France zlokalizowany przekaz, kładący nacisk na interesujące polskich widzów treści zaprezentowane w atrakcyjnej oprawie graficznej. Przez cały wyścig peletonowi będą towarzyszyli polscy reporterzy Eurosportu, a we wszystkie weekendy wyścigu stacja uruchomi specjalne studio Tour de France. Transmisje od 7 do 29 lipca na żywo wyłącznie w Eurosporcie 1 i Eurosport Player. Na starcie 105. edycji Wielkiej Pętli staną m.in. największe gwiazdy rodzimego kolarstwa – Rafał Majka i Michał Kwiatkowski.

W tym roku Eurosport, wyłączny nadawca Tour de France, będzie bliżej polskich widzów niż kiedykolwiek wcześniej. Przez cały wyścig kolarzom będzie towarzyszył Adam Probosz, który wraz z ekspertem Eurosportu Bartoszem Huzarskim zapowie i podsumuje każdy etap. Reporterzy będą rozmawiali z polskimi kolarzami, członkami zespołów, ekspertami, czy zagranicznymi gwiazdami, a także przekazywali polskim widzom wiadomości prosto z trasy.

We wszystkie weekendy wyścigu widzowie Eurosportu będą mogli oglądać specjalne studio Tour de France. Przed etapem i po jego zakończeniu prowadzący i znakomici goście fachowo omówią najważniejsze wydarzenia w peletonie.

Eurosport 1 oraz Eurosport Player pokażą każdy etap od startu do mety. W sumie fanów kolarstwa czeka ponad 100 godzin transmisji na żywo z eksperckim komentarzem Dariusza Baranowskiego, Igora Błachuta, Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego.

Polscy widzowie pasjonują się sportem i chcą wspólnie przeżywać wielkie sukcesy swoich bohaterów. Dlatego Eurosport, choć jest marką globalną, działa coraz bardziej lokalnie. Zaczęliśmy stawiać na działania nakierowane na polskich widzów w ubiegłym roku, produkując wyjątkowy serial o Kamilu Stochu. W trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 w pełni zlokalizowaliśmy ramówkę. Teraz pokażemy najważniejszy wyścig kolarski jak nigdy dotąd. To będzie pierwszy „polski” Tour de France na antenie Eurosportu. Wierzymy, że to dobry kierunek, a nasze działania sprawiają, że polscy widzowie z jeszcze większym entuzjazmem oglądają Eurosport

– powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu Discovery i TVN w Polsce.

Tour de France w Eurosporcie to także wiele działań digitalowych. Na profilu Facebookowym kanału Adam Probosz i Bartosz Huzarski będą przeprowadzali codzienne relacje live z wyścigu. Także tam oraz na stronie eurosport.interia.pl dostępne będą analityczne artykuły, wywiady, relacje oraz wiele materiałów wideo z samego wyścigu i pokazujących jego kulisy. Kibice będą mieli także możliwość interakcji z gwiazdami – poprzez hasztag #AskSagan mogą zadawać pytania Peterowi Saganowi z zespołu BORA-hansgrohe, a odpowiedzi na wybrane pojawią się na Facebooku Eurosportu.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Apollo

  5 lipca 2018, 12:50 o 12:50

  Szykuje się wspaniałe święto dla duszy !!!!
  Samo słuchanie naszej "eksportowej" dwójki komentatorów W i J to poezja !!! Darek Baranowski to wiśnia na torcie ! 🙂
  Będzie się działo !!!
  Ps. Oby tylko ten TdF rozgrywał się w duchu sportowym, i bez ludzkiej mściwości !

 2. ajari

  5 lipca 2018, 22:08 o 22:08

  wyjątkowy serial o:
  Michale Kwiatkowskim,
  Rafale Majce,
  Macieju Bodnarze,
  Tomaszu Marczynskim,
  Pawle Poljańskim,
  polskich ''aktorach' tego widowiska na żywo,
  czego zabrakło w treści tegoż artykułu

 3. mat99

  5 lipca 2018, 22:31 o 22:31

  "....Członek Zarządu Discovery i TVN w Polsce....."; skoro tak, to TVN mogłaby pokazać choćby z poślizgiem godzinną relację z każdego etapu na jednej ze swoich anten naziemnych.

 4. Karol

  5 lipca 2018, 23:20 o 23:20

  Świetnie, że wzięli Huzarskiego. Huzar dawał radę w TVP jak komentował Tour de Balon.

  Jeszcze żeby pozbyli się Wyrzykowskiego to byłoby idealnie. Ale znowu będzie przynudzał, znowu nie będzie rozumiał co się dzieje na trasie i zastanawiał się czy kolarz X jest w ucieczce czy odpadł z peletonu. I te bzdurne pogadanki z Jarońskim, toksycznie na niego działa bo Jaroński w duecie z Rybą czy Proboszem mówi całkiem znośnie.

 5. fred

  6 lipca 2018, 08:56 o 08:56

  Wyrzykowski to duże nieporozumienie. Całkowity brak orientacji co się dzieje na trasie, jaka jest taktyka, kto ucieka, kto i po co pracuje. Klepie te swoje banały albo irytuje zameczkami. Krzysiu w której wieży zamieszkasz? Litości! Podziękować mu wreszcie i dawać Baranowskiego z Huzarskim

  • No

   6 lipca 2018, 09:37 o 09:37

   I po co takie bzdury wypisujesz? Wyrzykowski to jeden z najlepszych komentatorów. Połączenie wiedzy kolarskiej z ogólną. Na większości etapów przez długi czas nic ciekawego się nie dzieje. Bardzo dobrze, że Wyrzykowski mówi ciekawe rzeczy o mijanych regionach, zamkach, atrakcjach turystycznych, o historii. Dzięki temu tacy jak ty wreszcie dowiedzą się czegoś interesującego. Posłuchaj sobie komentarzy np. na niemieckim eurosporcie - speca K.Migelsa. On dopiero posiada wiedzę o geografii, historii i kulturze mijanych regionów. Aż miło go słuchać. I nikomu w Niemczech to nie przeszkadza. Jest największą gwiazdą komentowania.

 6. fred

  6 lipca 2018, 09:05 o 09:05

  Chwała ES za każdy etap od startu do mety. Dziękuję! Szacun!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: