Tour de France 2018. Team Sunweb stawia na Dumoulina i Matthewsa

Tom Dumoulin i Michael Matthews poprowadzą Team Sunweb w 105. edycji Tour de France (7-29 lipca).

Zwycięzca Giro d'Italia 2017 podejmie się trudnego zadania. Po zajęciu 2. miejsca w tegorocznej edycji "Corsa Rosa" postara się powalczyć w klasyfikacji generalnej drugiego Wielkiego Touru w sezonie. Zadanie będzie trudniejsze, ponieważ upadek na trasie krajowych mistrzostw ze startu we Francji wykluczył jego głównego pomocnika - Wilco Keldermana.

W zastępstwie Keldermana na starcie "Wielkiej Pętli" pojawi się Laurens Ten Dam. Wsparciem dla 28-letniego Holendra będą także: Simon Geschke, Chad Haga i Edward Theuns.

O czwarty etap i zieloną koszulkę powalczy Michael Matthews. Ubiegłoroczny Tour był dla niego niezwykle udany, ale w tym roku stanie "oko w oko" z Peterem Saganem. Pomoc w szybkich końcówkach powinni mu okazać Soren Kragh Andersen i Nikias Arndt.

Skład Team Sunweb na Tour de France (9-27 lipca):

Søren Kragh Andersen, Nikias Arndt, Tom Dumoulin, Laurens ten Dam, Simon Geschke, Chad Haga, Michael Matthews, Edward Theuns.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: