Tour de France 2018. Skład Direct Energie. 18. start Chavanela

Celem ekipy Direct Energie będzie walka o zwycięstwo etapowe na trasie lipcowego Tour de France (9-27 lipca).

Kapitanem francuskiej ekipy będzie 39-letni Sylvain Chavanel. Francuz ma na swoim koncie trzy etapowe triumfy w Tour de France i kilka dni w żółtej koszulce lidera, ale w tegorocznej edycji trudno będzie mu powtórzyć ten wynik. Chavanel z momentem rozpoczęcia się pierwszego etapu stanie się samodzielnym rekordzistą w liczbie przejechanych Tour de France i będzie miał ich na koncie 18.

Kierownictwo ekipy największe nadzieje pokłada w Lilianie Calmejane. 25-latek jest uważany za następcę Thomasa Voecklera, co udowodnił w ubiegłym roku wygrywając jeden z etapów "Wielkiej Pętli".

Na poszczególnych etapach mogą również namieszać: Damien Gaudin, Romain Sicard i Rein Taaramae. W sprinterskich końcówkach przy odrobinie szczęścia może błysnąć Thomas Boudat.

Skład Direct Energie na Tour de France 2018:

Lilian Calmejane, Damien Gaudin, Romain Sicard, Rein Taaramae, Thomas Boudat, Jerome Cousin, Sylvain Chavanel i Fabien Grellier.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: