Tour de France 2018. Mathias Frank w miejsce Alexandre'a Genieza

Szwajcar Mathias Frank zastąpi Francuza Alexandre'a Genieza w składzie ekipy AG2R La Mondiale na Tour de France (7-29 lipca).

Decyzję o zmianie w składzie towarzyszącym Romainowi Bardetowi na drodze do wygrania "Wielkiej Pętli" zespół Vincenta Lavenu zakomunikował w niedzielę, 1 lipca.

Zarząd zespołu, po konsultacji i za zgodą zawodnika, postanowił zastąpić Alexandre'a Genieza Mathiasem Frankiem w składzie na Tour de France. Po obozie treningowym w Chambon sur Lignon (18-22 czerwca) Alexandre nie prezentował pożądanej dyspozycji i nie był wypoczęty po Giro d'Italia. Nie mógł być pewny, że podczas wyścigu będzie w stanie pełnić wyznaczoną mu ważną rolę. Kolejne treningi i mistrzostwa Francji dały tego potwierdzenie, co zaowocowało podjęciem tej trudnej decyzji

- tłumaczył Vicent Lavenu, manager zespołu, w oficjalnym komunikacie.

Geniez, który w maju na 11. miejscu zakończył Giro d'Italia, w górach na trasie Tour de France miał wspierać Romaina Bardeta.

Podczas obozu treningowego zorientowałem się, że mój organizm nie reaguje tak, jak się spodziewałem i że nie będę w stanie dobrze wykonać swoich zadań w lipcu. Postanowiłem oddać swoje miejsce. Będę największym kibicem chłopaków, którzy jadą na Tour

- zapewnił Geniez.

Dla Mathiasa Franka 105. edycja "Wielkiej Pętli" będzie szóstym podejściem do największego wyścigu świata. 31-latek w 2015 roku Tour zakończył na 8. miejscu, a w tym sezonie przyjechał 10. w Tour of California, 17. w Tour de Suisse, 14. w Volta a Catalunya oraz 7. w Tour La Provence.

Po ogłoszeniu składu zespołu na Tour kontynuowałem swoje przygotowania i trenowałem do krajowych mistrzostw, choć ten wyścig to loteria. Przykro mi z powodu Alexandre'a, ja czuję się szczęściarzem. Mam nadzieję, że zdołam pomóc Romainowi w górach jak najdłużej potrafię

- powiedział.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: