Mistrzynie kraju w kolarstwie szosowym 2018

Kogo przez najbliższy rok będziemy oglądali w koszulkach mistrzyń poszczególnych krajów?

Końcówka czerwca to stały termin rozgrywania czempionatów krajowych w kolarstwie szosowym w Europie i w większości krajów na świecie. W tym roku wyjątkowo okres ten został rozciągnięty i trwa niemal dwa tygodnie.

Wyścigi kobiet w telewizji relacjonowane nie są w wymiarze porównywalnym do imprez mężczyzn, przez co koszulki mistrzyń poszczególnych krajów nie muszą być dobrze znane szerszej publiczności.

Poniżej publikujemy na bieżąco aktualizowaną listę szosowych mistrzyń kraju w 2018 roku.

                 INDYWIDUALNIE NA CZAS                         ZE STARTU WSPÓLNEGO
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Australia     Katrin Garfoot (Mitchelton-Scott)             Shannon Malseed (Team TIBCO-SVB)    
Austria       Martina Ritter (Wiggle High5)   
Belgia        Ann-Sophie Duyck (Cervelo-Bigla)              Annelies Dom (Lotto Soudal Ladies)  
Białoruś      Alena Amialiusik (Canyon-SRAM)                                                 
Czechy        Tereza Korvasova (Team Dukla Praha Women)     Jarmila Machacova (Team Dukla Praha Women)   
Dania         Cecilie Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla)         Amalie Dideriksen (Boels Dolmans)       
Finlandia     Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla)                 Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla)
Francja       Audrey Cordon-Ragot (Wiggle-High5)            Aude Biannic (Movistar Team)
Hiszpania     Margarita Victoria Garcia (Movistar Team)     Eider Merino (Movistar Team)   
Holandia      Ellen van Dijk (Team Sunweb)                  Chantal Blaak (Holandia)
Irlandia      Kelly Murphy                                  Eve McCrystal
Japonia       Eri Yonamine (Wiggle High5)                   Eri Yonamine (Wiggle High5) 
Kanada        Leah Kirchmann (Team Sunweb)                  Katherine Maine (Rally Cycling)   
Kazachstan    Natalya Saifutdinova (Astana Women's Team)   
Litwa         Daiva Tuslaite (Ale Cipollini)                Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano)   
Luksemburg    Christine Majerus (Boels Dolmans)   
Łotwa         Lija Laizane (Aromitalia Vaiano)              Lija Laizane (Aromitalia Vaiano)
Niemcy        Lisa Brennauer (Canyon-SRAM)                  Liane Lippert (Team Sunweb)
Norwegia      Line Marie Gulliksen (Hitec Products)         Vita Heine (Hitec Products)   
Nowa          Georgia Williams (Mitchelton-Scott)           Georgia Williams (Mitchelton-Scott)   
Zelandia    
Polska        Małgorzata Jasińska (Movistar Team)           Małgorzata Jasińska (Movistar Team)
Portugalia    Daniela Reis (Doltcini - Van Eyck Sport)      Daniela Reis (Doltcini - Van Eyck Sport)   
Rosja         Olga Zabelinskaya (Cogeas-Mettler)   
RPA           Liezel Jordaan                                Carla Oberholzer   
Słowenia      Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)            Polona Batagelj (BTC City Ljubljna)      
Szwajcaria    Nicole Hanselmann (Cervelo-Bigla)   
Szwecja       Lisa Norden                                   Emilia Fahlin (Wiggle High5)
USA           Amber Neben                                   Coryn Rivera (Team Sunweb)
Ukraina       Valeriya Kononenko 
Wielka        Hannah Barnes (Canyon-SRAM)                   Jessica Roberts
Brytania
Włochy                                                      Marta Cavalli (Valcar PBM)             

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: