Maximilian Levy dla Kristiny Vogel

Trzykrotny medalista olimpijski Maximilian Levy rozpoczął zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko kontuzjowanej Kristiny Vogel.

Niemiecki sprinter w obliczu wypadku, jakiemu uległa przed kilkoma dniami dwukrotna mistrzyni olimpijska, zainicjował akcję zbierania środków na jej leczenie i rehabilitację. Celem jest zebranie sumy 50 tysięcy euro.

Specjalizująca się w sprincie Vogel na torze w Chociebużu (Cottbus) uległa wypadkowi podczas treningu przed 28. Grand Prix Niemiec. Niemka zderzyła się na pełnej prędkości z innym kolarzem i jeszcze tego samego dnia przeszła operację kręgosłupa w berlińskim szpitalu.

27-latka, królowa torowych konkurencji szybkościowych, po operacji jest w stanie stabilnym, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Koszty leczenia Vogel oszacowano na ponad 50 tysięcy euro. Przed rozpoczęciem torowych zmagań Maximilian Levy, trzykrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz świata, poprosił uczestniczących w zmaganiach o rozważeniu przekazania nagród pieniężnych na wsparcie Vogel i jej najbliższych. Dołożyli się też organizatorzy, którzy na cel przeznaczyli pieniądze, których nie wykorzystali przy organizacji imprezy.

W dwa dni zebrano ponad 35 tysięcy euro, a na sumę złożyły się m.in. nagrody pieniężne przekazane przez zawodników i zawodniczki startujących w GP Niemiec. Akcję za pomocą mediów społecznościowych promowali kolarze tacy jak Marcel Kittel, John Degenkolb, Chris Hoy czy Dodatkowo niemieccy oraz holenderscy zawodnicy dokończyli zmagania w Cottbus z opaskami z hasłem #staystrongkristina.

Zbiórkę na rzecz jedenastokrotnej mistrzyni świata można wspierać tutaj.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: