Julius van den Berg nowym nabytkiem EF Education First-Drapac

Julius van den Berg tego lata zamieni SEG Racing Academy na EF Education First-Drapac.

21-latek nieco niespodziewanie podpisał zawodowy kontrakt z zespołem WorldTour i do ekipy Jonathana Vaughtersa dołączy już w tym roku.

Młody Holender z bardzo dobrej strony pokazał się już w mniejszych wyścigach. W tym sezonie udało mu się wygrać Midden-Brabant Poort Omloop (1.2), Profronde van Noord-Holland (1.2), jeden z etapów Tour de Bretagne (2.2), a także klasyfikację młodzieżową oraz piąty etap Tour de Normandie (2.2). Dodatkowo zajął 2. miejsce na młodzieżowej edycji Paryż-Roubaix.

W 2014 roku van den Berg, jako junior, okazał się najlepszy na trasie wyścigu O Puchar Prezydenta Miasta Grudziądz (2.1). Wtedy Holender w klasyfikacji generalnej pokonał Alana Banaszka.

21-latek drużynie Jonathan Vaughtersa ma już pomóc w tym sezonie. Dyrektorzy sportowi amerykańskiej ekipy liczą na dobra postawę Holendra podczas Binck Bank Tour oraz mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas.

Nie mogę się doczekać przejścia do nowej ekipy. To wyjątkowa okazja aby zacząć ściganie w World Tourze w ten sposób. Bedę bardzo mocno trenował aby wykorzystać tę okazję

- skomentował były zawodnik SEG Racing Academy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: