Daniel - odzież kolarska

Tour de France 2018. Jacob Fuglsang na czele Astany

Jacob Fuglsang będzie liderem Astany w zbliżającej się wielkimi krokami 105. edycji Tour de France (7-29 lipca).

Duńczyk powalczy o miejsce w najlepszej piątce wyścigu. W ubiegłym roku przystępował do Grand Boucle po zwycięstwie w Criterium du Dauphine. Jechał świetny wyścig, ale z walki wykluczyła go kraksa. W tym roku przed "Wielką Pętlą" zajął 4. miejsce w Tour de Romandie i 2. w Tour de Suisse, a to oznacza, że jest w lipcu powinien być w odpowiedniej formie. 

33-latek otrzyma solidne wsparcie w górach. Do jego dyspozycji będą: Michael Valgren, Tanel Kangert, Luis Leon Sanchez i Omar Fraile. Każdy z tych zawodników może powalczyć o zwycięstwo etapowe.

W sprinty spróbuje się wmieszać Magnus Cort Nielsen, który do tej pory na swoim koncie zgromadził tylko etapowy triumf w Vuelta a Espana. W końcówkach pomogą mu: Dimitriy Gruzdev i Jesper Hansen.

Skład Astany na Tour de France 2018:

Magnus Cort Nielsen, Dmitriy Gruzdev, Jakob Fuglsang, Omar Fraile, Jesper Hansen, Tanel Kangert, Luis Leon Sanchez i Michael Vangren.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: