Remco Evenepoel trafi do Hagens Berman Axeon

Remco Evenepoel

Belgowie okrzyknęli już go "nowym Merckxem". Remco Evenepoel w sezonie 2019 trafi pod skrzydła Axela Merckxa w Hagens Berman Axeon, a w 2020 może już założyć koszulkę Quick-Step Floors.

18-letni zawodnik z Schepdaal na początku zeszłego roku był jeszcze piłkarzem klubu RSC Anderlecht. Kopaną porzucił jednak dla kolarstwa i natychmiast zaczął odnosić seryjne sukcesy w swojej kategorii wiekowej. W tym roku wygrał m. in. juniorskie Kuurne-Bruksela-Kuurne, dwa etapy i klasyfikację końcową Wyścigu Pokoju juniorów, został również mistrzem swojego kraju w wyścigu indywidualnym na czas oraz ze startu wspólnego.

Evenepoel chciałby 1 sierpnia przejść do kategorii młodzieżowej, by móc wystartować w starszym towarzystwie na mistrzostwach świata w Innsbrucku.

UCI musi zezwolić na ten wyjątek. Wierzymy, że plan wypali, ale szansa na to jest niewielka. No cóż, przepisy muszą być przestrzegane, musimy to zaakceptować. Wygląda na to, że sezon zakończy z juniorami, mimo że jest gotowy na kategorię U23

- mówi w "Het Nieuwsblad" jego ojciec Patrick Evenepoel.

Na razie Remco jest pewien rozpoczęcia w 2019 roku dorosłej kariery w Hagens Berman Axeon. Jeżeli potwierdzi tam swój nieprzeciętny talent po sezonie terminowania powinien przejść do Quick-Step Floors.

W zespole Axela Merckxa skupi się na wyścigach etapowych, aby ciągle rozwijać się w jeździe na czas i w górach, będzie także startował w drużynie Belgii. Mamy ustne porozumienie z Patrickiem Lefevere. Wszyscy jesteśmy przekonani, że tak szybka kariera będzie dla Remco najlepsza.

- twierdzi jego ojciec.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: