Tour de France 2018. Rigoberto Uran na czele EF Education First-Drapac

Kolumbijczyk Rigoberto Uran, drugi kolarz ubiegłorocznego Tour de France, poprowadzi amerykański zespół EF Education First-Drapac na trasie 105. edycji "Wielkiej Pętli".

31-latek po fantastycznym występie w sezonie 2017, w tym roku powraca by w barwach amerykańskiej ekipy powalczyć o najwyższy cel - żółtą koszulkę w Paryżu.

Cel jest dość prosty. Chcemy wygrać Tour de France. Czy to zbyt optymistycznie i czy to zadanie na granicach możliwości zespołu? Oczywiście. Ale rok temu wywalczyliśmy drugie miejsce. W tym roku mamy nieco mocniejszy zespół, tegoroczne trasa bardziej odpowiada "Rigo", który jest też silniejszy niż był rok temu. Jedziemy więc z zamiarem wygrania wyścigu

- tłumaczył manager zespołu, Jonathan Vaughters.

Uran w tym sezonie zaliczył zaledwie 28 dni startowych, notując 3. miejsce w Colombia Oro y Paz (2.1), 10. miejsce w Tirreno-Adriatico (WT) oraz 2. w Tour of Slovenia (2.1). Na starcie Touru stanie po raz piąty w karierze.

Uran, dwukrotnie drugi kolarz Giro d'Italia (2013 i 2014), mimo braku spektakularnych wyników w imprezach etapowych wciąż zaliczany może być do grona kandydatów do podium Grand Boucle - Kolumbijczyk w przeszłości pokazał już, że na trasach imprez docelowych potrafi wskoczyć na najwyższy poziom.

Znaczenie Touru jest trudne do oddania słowami. W lipcu wszystko jest na najwyższym poziomie - każdy zawodnik, każdy etap, liczy się każda sekunda. Muszę się skupić przez 21 dni - w trakcie wyścigu, przy kolacji, na czas snu. To jest bardzo ważne, trzeba być skoncentrowanym, bo te trzy tygodnie to jak mistrzostwa świata każdego dnia

- komentował "Rigo".

Kolumbijczyka w górach wspierali będą Francuz Pierre Rolland, Kolumbijczyk Daniel Martinez oraz Amerykanin Lawson Craddock. W kontekście jazdy drużynowej na czas ważna jest obecność w składzie Toma Scully'ego i Taylora Phinneya. Ten drugi wraz z Sepem Vanmarcke opiekował się będzie Uranem na odcinku 9., batalii na brukach północnej Francji.

Całym zespołem z peletonu pokieruje doświadczony Australijczyk Simon Clarke.

Skład EF Education First-Drapac p/b Cannondale na Tour de France 2018:

Rigoberto Uran, Pierre Rolland, Daniel Martinez, Simon Clarke, Sep Vanmarcke, Tom Scully, Taylor Phinney, Lawson Craddock.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. XMM2

    28 czerwca 2018, 20:18 o 20:18

    Ciekawy się ten tour zapowiada ...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: