Paweł Bernas ze złamaną ręką

Paweł Bernas

Pechowo zakończył się dla kolarza CCC Sprandi Polkowice środowy trening. Paweł Bernas doznał złamania ręki.

Przed Pawłem Bernasem sześciotygodniowa przerwa w startach. Wymuszona ona została kontuzją, jakiej zawodnik polkowickiej drużyny nabawił się podczas środowego treningu.

Ruszając na trening zahaczyłem lewą ręką o żywopłot. Upadłem niefortunnie na lewą stronę i ręka złamana

- opowiadał w rozmowie "Rowery.org" Bernas, który w wyniku pozornie błahego zdarzenia doznał podłogowego złamania główki kości promieniowej. Co taki uraz zmienia w jego planach?

6 tygodni zrasta się kość wiec tyle przerwy mam na pewno od wyścigów. Miałem w planach starty w Sibiu Cycling Tour, Prudential RideLondon-Surrey Classic i byłem brany mocno pod uwagę na Tour de Pologne, ale teraz to nieaktualne

- dodał "Berni".

Póki co muszę się skupić na jak najlepszym treningu w warunkach które mnie zastały i liczę na powrót do ścigania w pierwszej połowie sierpnia. Trenować zacząłem już dzisiaj - najpierw w domu na trenażerze, bo na szosę jeszcze nie wiem kiedy wyjadę.

Od początku jestem w stałym kontakcie z drużyną i jak tylko zamienię gips na ortezę to mam dołączyć do nich na zgrupowaniu w Livigno, gdzie zajmą się mną nasi fizjoterapeuci.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: