Tour de France 2018. Ósemka BMC Racing wybrana

BMC na trasie jazdy indywidualnej

Richie Porte poprowadzi silny i doświadczony zespół BMC Racing na trasie 105. Tour de France.

Celem 33-letniego Australijczyka będzie pierwsze w karierze podium Wielkiego Touru. Na razie najlepszym jego rezultatem jest 5. miejsce w "Wielkiej Pętli" w 2016 roku.

Porte w górach pomogą Damiano Caruso i Tejay van Garderen. Wymieniona trójka, plus Patrick Bevin i Stefan Küng powinni zapewnić BMC Racing zwycięstwo na etapie jazdy drużynowej. Na odcinku do Roubaix faworytem będzie Greg Van Avermaet. Mistrz olimpijski wraz z Simonem Gerransem powalczą również na pagórkowatych odcinkach, a ich doświadczenie ma pomóc przebrnąć Porte bez strat przez pierwszą część wyścigu.

Jestem gotowy do Tour de France. Zwycięstwo w Tour de Suisse podbudowało nie tylko mnie, ale także cały zespół. Chłopacy byli fantastyczni, a fakt, że na Tour pojedziemy w podobnym zestawieniu, wzmocnionym przez Caruso i Paddy'ego Bevina, jest wielce motywująca. Po solidnym zgrupowaniu w górach przyjadę na start Tour de France z przekonaniem, że zrobiłem wszystko co mogłem w okresie przygotowawczym

- powiedział Porte.

Skład BMC Racing Team na Tour de France:

Patrick Bevin, Damiano Caruso, Simon Gerrans, Stefan Küng, Richie Porte, Michael Schär, Greg Van Avermaet i Tejay van Garderen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: