Tour de France 2018. Katusha Alpecin z Kittelem i Zakarinem

Marcel Kittel i Ilnur Zakarin poprowadzą ekipę Katusha-Alpecin na trasie Tour de France (7-29 lipca).

W związku z tym, że drużyna zarejestrowana w Szwajcarii będzie skupiona zarówno na płaskich jak i górskich etapach, skład został odpowiednio zbalansowany.

Marcel Kittel po transferze do Katusha-Alpecin nie zachwyca, w tym sezonie odniósł tylko dwa zwycięstwa na trasie Tirreno-Adriatico. Na ostatnim wyścigu przed Tour de France - Tour of Slovenia - również nie zachwycił. Do jego dyspozycji we Francji będą: Nils Politt, Rick Zabel i Tony Martin. Kittel powiedział, że jego celem minimum jest zwycięstwo etapowe.

O wiele większe nadzieję niesie ze sobą start Ilnura Zakarina. Tatar również nie zachwycał w tym sezonie, ale kibice mają świeżo w pamięci znakomity ubiegłoroczny sezon, w którym zajął 5. miejsce w Giro d'Italia i 3. w Vuelta a Espana. Teraz 28-latek wraca na Tour de France po dwóch latach i ma duży apetyt, aby powalczyć o miejsce w najlepszej piątce Grande Boucle. Rosjanina w górach będą wspierać: Ian Boswell, Pavel Kochetkov i Robert Kiserlovski.

Skład Katusha-Alpecin na Tour de France 2018:

Marcel Kittel, Nils Politt, Tony Martin, Pavel Kochetkov, Ian Boswell, Rick Zabel, Robert Kiserlovski i Ilnur Zakarin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: