Richie Porte w Trek-Segafredo?

Richie Porte.

1 sierpnia rozpocznie się okres, w czasie którym zawodnicy będą mogli swobodnie ogłaszać transfery do innych ekip. Aktualnie najciekawiej wygląda sytuacja Richiego Porte'a (BMC Racing).

Wszystko wskazuje na to, że BMC Racing wraz z końcem sezonu zniknie z peletonu, dlatego zawodnicy już teraz rozglądają się za nowymi zespołami. Jednym z liderów BMC jest Richie Porte, który przez 2,5 roku jazdy w amerykańskiej grupie nie osiągnął sukcesów o jakich marzył. 

Mimo to 33-latek jest jednym z najlepszych zawodników w peletonie w kontekście walki o najwyższe lokaty w Wielkich Tourach. To sprawia, że na rynku transferowym cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak informuje "Cyclingnews" najbardziej zdeterminowana w wyścigu po podpis Tasmańczyka jest ekipa Trek-Segafredo, która po zakończeniu kariery przez Alberto Contadora pozostała jedynie z Bauke Mollemą na trzytygodniówki. 

Rozmawiamy na ten temat, ale nic nie zostało przyklepane. Chcielibyśmy mieć go w naszej ekipie i wierzę,  że moglibyśmy naprawdę dużo osiągnąć. Walczymy o jego podpis

- powiedział menadżer Trek-Segafredo Luca Guercilena. Porte nie skomentował tych doniesień.

Wcześniej Trek-Segafredo starało się pozyskać braci Yates, ale oni zdecydowali się pozostać w Mitchelton-Scott. Były próby pozyskania Gerainta Thomasa, jednak ekipa przestała się  nim interesować.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: