Tour de France 2018. Quick-Step Floors ogłosił skład

plecy kolarza w koszulce Quick-Step Floors

43 zwycięstwa w sezonie i apetyt na kolejne. Zespół Quick-Step Floors ogłosił swój skład na wyścig Tour de France (7-29 lipca).

W wyselekcjonowanej ósemce znaleźli się Julian Alaphilippe, Tim Declercq, Fernando Gaviria, Philippe Gilbert, Bob Jungels, Yves Lampaert, Maximiliano Richeze i Niki Terpstra.

Dyrektor sportowy belgijskiej formacji, Tom Steels, tak skomentował dokonany wybór:

Drużyna jest perfekcyjnie dobrana, w składzie znaleźli się młodzi kolarze i bardziej doświadczeni kapitanowie dróg. Wszyscy prezentują światową klasę, co udowodnili niezliczoną ilość razy.

Niki [Terpstra] i Phil [Gilbert] to dwaj wielcy mistrzowie, na których doświadczeniu polegamy podczas gorących momentów płaskich etapów, w jeździe drużynowej i na bruku. To nie tylko liderzy i zwycięzcy, ale także gracze zespołowi, którzy mogą poświęcić się dla zespołu. To samo dotyczy Tima [Declercqa] i Yvesa [Lampaerta], ważne tryby na płaskim i w brukowym terenie.

Dla Juliana [Alaphilippe'a] i Boba [Jungelsa] to będzie drugie spotkanie z największym wyścigiem na świecie. Bob po dwóch udanych kampaniach w Giro d'Italia, gdzie 2016 i 2017 wygrał klasyfikację młodzieżową, powraca na Tour, aby spróbować jak najwyżej uplasować się w klasyfikacji generalnej. To samo tyczy Juliana, po jednym z najbardziej wszechstronnych kolarzy w peletonie możemy spodziewać się wszystkiego, czekamy co znów pokaże w Wielkim Tourze na swoim terenie.

Nie jest żadną tajemnicą, że chcemy odnieść zwycięstwo z Fernandem [Gavirią], który zadebiutuje w Tourze. W zeszłym roku zachwycił wygrywając cztery etapy i koszulkę cyklamenową w Giro d'Italia, ale poziom Touru jest wyższy, za sprawą obecności czołówki sprinterów, rozprowadzanych przez najlepszych zawodników w tym fachu. Richeze będzie niezwykle ważny dla Fernando, zwłaszcza na ostatnich kilometrach, gdzie wykorzysta swoje doświadczenie i moc, aby pilotować Fernnado na najlepszą pozycję do rozpoczęcia sprintu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: