W obiektywie: Mistrzostwa Polski 2018 - dzień 3

Galeria z niedzielnych zmagań o medale mistrzostw Polski w wyścigach wspólnych kobiet i mężczyzn w obiektywie Dominika Smolarka.

Niedzielna na Warmii i Mazurach była ostatnim dniem walki o medale mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. W wyścigach wspólnych o cenne łupy walczyły przedstawicielki kobiecej elity i orliczek oraz elita mężczyzn.

Wśród kobiet równych sobie nie miała w Ostródzie Małgorzata Jasińska (Movistar Team) zapewniając sobie biało-czerwoną koszulkę solowym atakiem na początku ostatniej z sześciu rund. Ze spóźnionego o 50 sekund peletonu najszybsza była z kolei Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik), sięgając po srebro w klasyfikacji "open" oraz po złoto w kategorii młodzieżowej.

U kobiet nową mistrzynię wyłoniła akcja przeprowadzona na ostatniej rundzie, zaś w wyścigu męskiej elity decydująca dla losów wyścigu okazała się ucieczka, która odjechała na pierwszym z dziesięciu okrążeń. Z czteroosobowej ucieczki najmocniejszy był tym razem Michał Kwiatkowski (Team Sky), pokonując na finiszu Macieja Bodnara (Bora-hansgrohe) i Łukasza Owsiana (CCC Sprandi Polkowice). Tuż za podium znalazł się czwarty z harcowników, Michał Gołaś (Team Sky).

Przegląd najlepszych kadrów z wyścigów elity kobiet, orliczek i elity mężczyzn na mistrzostwach Polski przygotował Dominik Smolarek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. los_adamos

  25 czerwca 2018, 18:02 o 18:02

  Piękne zdjęcia. Gratulacje dla Michała, grupy SKY i pozostałych medalistów - Maćka i Łukasza!
  Mam pytanie: dlaczego Kwiato na koszulce ma napis "Akademicki Mistrz Polski 2018"?

  • Martyna Maria Kobylińska

   25 czerwca 2018, 19:37 o 19:37

   Dziękujemy w imieniu Dominika. A odpowiadając na pytanie - Kwiatkowski ma taką koszulkę, bo został wczoraj również akademickim mistrzem Polski. Nie mamy w galerii Dominika zdjęć z głównej dekoracji.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: