Tour de France 2018. Trzech muszkieterów Unzue z obstawą

Landa - Valverde - Quintana razem

Hiszpańska ekipa Movistar zgodnie z zapowiedziami na Tour de France (7-29 lipca) wyśle trzech liderów - Nairo Quintanę, Mikela Landę oraz Alejandro Valverde.

Trzech muszkieterów dysponuje potężną siłą rażenia w górach - Quintana, zwycięzca Giro d'Italia i Vuelta a Espana, na podium Touru stawał już trzykrotnie (2013, 2015 i 2016), Landa na 3. miejscu ukończył Giro d'Italia (2015) i na 4. Tour de France (2017), natomiast Valverde mimo upływu lat wciąż jest jednym z najlepszych kolarzy w peletonie.

Zespół Eusebio Unzue w tym roku na trasie "Wielkiej Pętli" jedzie po zwycięstwo i chce położyć kres dominacji ekipy Sky. Trzech liderów to spore pole do taktycznych manewrów, ale, zakładając, że wszyscy trafią z formą, problemem może być pogodzenie ambicji napędzających całą trójkę.

Trójcę wspinaczy wspierać będą solidnie jeżdżący w górach i na czas Andrey Amador oraz wchodzący na salony dużego ścigania zwycięzca Paryż-Nicea Marc Soler. W zespole znaleźli się także Daniele Bennati, Imanol Erviti i Jose Joquim Rojas - kolarze wszechstronni, świetnie czujący się w roli pomocników i w wyścigach trzytygodniowych potrafiący liderów przeprowadzić przez jazdy drużynowe na czas, wiatry, odcinki płaskie, ale także pomóc na największych górskich etapach.

Skład Movistar Team na Tour de France 2018: Nairo Quintana, Mikel Landa, Alejandro Valverde, Andrey Amador, Daniele Bennati, Imanol Erviti, José Joaquín Rojas i Marc Soler.

Tour de France 2018. Święta trójca Movistaru, kto liderem?

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: