[Na żywo] Mistrzostwa Polski 2018 - wyścig ze startu wspólnego kobiet

Zapraszamy na relację z wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet i orliczek rozgrywanego w ramach szosowych mistrzostwach Polski w Ostródzie.

W tym roku walka o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski w kolarstwie szosowym toczy się na Warmii i Mazurach, a konkretnie w Grunwaldzie i Ostródzie. Przypomnijmy, że z program tegorocznych MP zniknęły wyścigi orlików oraz tandemów osób niewidomych i niedowidzących. Kompletów medali do rozdzielenia pozostaje więc 10 - dla juniorek, juniorów, orliczek, elity kobiet oraz elity mężczyzn. Tak na czas, jak i ze startów wspólnych. Gwoli informacji - o swoje łupy orlicy powalczą na jesieni.

Wczoraj o medale rywalizowały juniorki i juniorzy, a dziś przyszła pora na wyścigi wspólne elity. Aktualnie trwa wyścig kobiet (elita + orliczki), które walczą na dystansie nieco ponad 122 kilometrów.

Program 3. dnia

09.00     start elity kobiet i orliczek (122,4 km) [LISTA STARTOWA]
13.15     start elity mężczyzn (204 km) [LISTA STARTOWA]
13.30     dekoracja elity kobiet i orliczek
18.30     dekoracja elity mężczyzn

Trasa

Runda wyścigu ze startu wspólnego liczy 20,4-kilometra i jest lekko pofałdowana. Podjazdy jednak są dość krótkie i łagodne. "Wspinaczki" wyrastają w Lichtajnach (1,2 km, 4%), Brzydowie (900 m, 3%) oraz Ornowie (900 m, 2%). Kobiety rundę pokonują sześciokrotnie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: