[Na żywo] Mistrzostwa Polski 2018 - wyścig ze startu wspólnego juniorek

Zapraszamy na relację z wyścigu ze startu wspólnego juniorek, rozgrywanego w ramach szosowych mistrzostwach Polski w Ostródzie.

W tym roku walka o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski w kolarstwie szosowym toczy się na Warmii i Mazurach, a konkretnie w Grunwaldzie i Ostródzie. Przypomnijmy, że z programu tegorocznych MP zniknęły wyścigi orlików oraz tandemów osób niewidomych i niedowidzących. Kompletów medali do rozdzielenia pozostaje więc 10 - dla juniorek, juniorów, orliczek, elity kobiet oraz elity mężczyzn. Tak na czas, jak i ze startów wspólnych. Gwoli informacji - o swoje łupy orlicy powalczą na jesieni.

Wczoraj kolarze i kolarki walczyli o medale w konkurencji jazdy na czas, a dziś przyszła pora na wyścigi ze startu wspólnego. Aktualnie trwa wyścig juniorek, które walczą na dystansie nieco ponad 61 kilometrów.

Program 2. dnia

13.30    start juniorek (61,2 km) [LISTA STARTOWA]
16.00     start juniorów (122,4 km) [LISTA STARTOWA]

16.15    dekoracja juniorek
19.15    dekoracja juniorów

Trasa

Runda wyścigu ze startu wspólnego liczy 20,4-kilometra i jest lekko pofałdowana. Podjazdy jednak są dość krótkie i łagodne. "Wspinaczki" wyrastają w Lichtajnach (1,2 km, 4%), Brzydowie (900 m, 3%) oraz Ornowie (900 m, 2%). Juniorki rundę pokonują trzykrotnie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: