Tour de France 2018. Skład grupy Mitchelton-Scott. Caleb Ewan skreślony

nogi Estebana Chavesa

Australijski Mitchelton-Scott ogłosił skład na 105. edycję Tour de France (7-29 lipca). Zespół poprowadzi Adam Yates.

25-letni Brytyjczykowi zostanie podporządkowana cała drużyna, w składzie Jack Bauer, Luke Durbridge, Mathew Hayman, Michael Hepburn, Damien Howson, Daryl Impey i Mikel Nieve.

Yates po raz trzeci wystąpi w "Wielkiej Pętli". Przed dwoma laty ukończył wyścig na 4. pozycji i wygrał klasyfikację młodzieżową. W tym sezonie m. in. na 5. miejscu zapisał się w Tirreno-Adriatico, 4. w Tour of California i 2. w Criterium du Dauphine.

Ten sezon jest niesamowicie dla nas udany, jesteśmy naprawdę podekscytowani siłą i potencjałem naszej ósemki, którą wybraliśmy na Tour de France. Wiemy jak wysoki będzie poziom, ale nasze ambicje są wielkie i niezależnie co się w ciągu trzech tygodni wydarzy, jestem przekonany, że sobie poradzimy. Adam w tym roku miał wzloty i upadki, poważne porażki i imponujące występy. Nie wątpimy, że podoła roli naszego lidera w Tour de France

- powiedział dyrektor sportowy Matt White.

Niespodzianką jest brak w składzie czołowego sprintera peletonu Caleba Ewana. Jak wyjaśnia zespół zdecydowano pozostawić się Ewana w domu, gdyż uznano, że drużyna musi zostać podporządkowana jednemu celowi, dowiezieniu Adama Yatesa na jak najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. zulu

    21 czerwca 2018, 13:54 o 13:54

    Masakra, kolejny astmol przystępuje do ataku. W dodatku wygląda tak samo jak inny. Czy to się kiedyś skończy? Będzie można zobaczyć coś innego?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: