Tour de France 2018. Skład grupy Mitchelton-Scott. Caleb Ewan skreślony

nogi Estebana Chavesa

Australijski Mitchelton-Scott ogłosił skład na 105. edycję Tour de France (7-29 lipca). Zespół poprowadzi Adam Yates.

25-letni Brytyjczykowi zostanie podporządkowana cała drużyna, w składzie Jack Bauer, Luke Durbridge, Mathew Hayman, Michael Hepburn, Damien Howson, Daryl Impey i Mikel Nieve.

Yates po raz trzeci wystąpi w "Wielkiej Pętli". Przed dwoma laty ukończył wyścig na 4. pozycji i wygrał klasyfikację młodzieżową. W tym sezonie m. in. na 5. miejscu zapisał się w Tirreno-Adriatico, 4. w Tour of California i 2. w Criterium du Dauphine.

Ten sezon jest niesamowicie dla nas udany, jesteśmy naprawdę podekscytowani siłą i potencjałem naszej ósemki, którą wybraliśmy na Tour de France. Wiemy jak wysoki będzie poziom, ale nasze ambicje są wielkie i niezależnie co się w ciągu trzech tygodni wydarzy, jestem przekonany, że sobie poradzimy. Adam w tym roku miał wzloty i upadki, poważne porażki i imponujące występy. Nie wątpimy, że podoła roli naszego lidera w Tour de France

- powiedział dyrektor sportowy Matt White.

Niespodzianką jest brak w składzie czołowego sprintera peletonu Caleba Ewana. Jak wyjaśnia zespół zdecydowano pozostawić się Ewana w domu, gdyż uznano, że drużyna musi zostać podporządkowana jednemu celowi, dowiezieniu Adama Yatesa na jak najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. zulu

    21 czerwca 2018, 13:54 o 13:54

    Masakra, kolejny astmol przystępuje do ataku. W dodatku wygląda tak samo jak inny. Czy to się kiedyś skończy? Będzie można zobaczyć coś innego?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: