Tour de France 2018. Lotto Soudal z Greipelem, debiutant Marczyński

Andre Greipel poprowadzi zespół Lotto Soudal w 105. edycji Tour de France. Belgijska grupa na trasie wystąpi w specjalnych koszulkach i pod nazwą New Lotto Soudal.

35-letni sprinter na koncie ma 11 wygranych etapów "Wielkiej Pętli". Po nieudanym starcie w sezonie 2017 powraca na francuskie szosy by spróbować do bogatego dorobku dopisać kolejne sukcesy. Niemcowi pomogą zaufani rozprowadzający - Marcel Sieberg, Jasper de Buyst i Jens Keukeleire. W pociągu "Gorilli" zobaczyć będzie można także mocarnego Thomasa De Gendta czy debiutującego w największym wyścigu świata Tomasza Marczyńskiego.

Greipel w tym sezonie wygrał po dwa etapy Baloise Belgium Tour i Czterech Dni Dunkierki, ale nie błyszczał na poziomie WorldTouru poza Tour Down Under. Dla doświadczonego sprintera może to być ostatnia szansa by powiększyć swój dorobek na trasie największego wyścigu świata.

De Gendt, który w karierze wygrał już etap Touru, w tym roku także zapoluje na podobny "skalp", a jego koszulka na pewno widoczna będzie w ucieczkach. Belg w tym sezonie triumfował już na odcinkach Volta a Catalunya i Tour de Romandie, a we Francji jego celem będą najpewniej górskie odcinki.

Z kolei dla 34-letniego Marczyńskiego, dwukrotnego triumfatora etapowego z ubiegłorocznej Vuelta a Espana, będzie to pierwszy w karierze występ w Tour de France.

W składzie New Lotto Soudal znalazł się także 24-letni Tiesj Benoot, który przed rokiem, w debiucie, zajął 20. miejsce w "Wielkiej Pętli". Młodzian w tym roku wygrał Strade Bianche, zapisał podium Brabanckiej Strzały, ale finiszował też 4. w Tirreno-Adriatico i 14. w Criterium du Dauphine. Trzy tygodnie walki we Francji to spore wyzwanie, acz zespół zdaje się nie wywierać specjalnej presji na młodego kolarza w kontekście końcowego wyniku. Benoota w peletonie osłaniali będą Marczyński, De Gendt i Jelle Vanendert.

Dla podopiecznych Marca Sergeanta ważnym punktem zmagań będzie etap 9., prowadzący do Roubaix. Tu swoją umiejętnością jazdy po bruku popisać się powinien Keukeleire, wspierany przez Greipela, Sieberga czy De Buysta.

Zmiana nazwy zespołu na New Lotto Soudal ma zwrócić uwagę kibiców na obchodzone przez belgijską loterię - głównego sponsora zespołu - 40. urodziny.

Skład New Lotto Soudal na Tour de France 2018: Andre Greipel, Marcel Sieberg, Tiesj Benoot, Jens Keukeleire, Jelle Vanendert, Jasper de Buyst, Thomas de Gendt i Tomasz Marczyński.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Konrad

    21 czerwca 2018, 16:15 o 16:15

    Ale Maniek ale! Wierzę, że wygrasz co najmniej jeden etap!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: