Caleb Ewan: "Jestem zdruzgotany"

Caleb Ewan

Caleb Ewan nie znalazł się w składzie Mitchelton-Scott, wyznaczonym do startu w zbliżającym się szybko Tour de France. 23-letni kolarz nie może pogodzić się z tą decyzją.

Australijski sprinter reprezentuje Orica/Mitchelton od początku swojej kariery, datującej się na sezon 2015. Odniósł od tego czasu 28 zwycięstw, w tym podczas Giro d'Italia i Vuelta a Espana. W Tour de France jeszcze nie miał przyjemności startować, ale w tym roku taki był plan. Drużyna w ostatniej chwili postanowiła jednak skreślić go ze składu.

Zdruzgotany to eufemizm wobec tego co czuję w związku z decyzją Mitchelton-Scott o pozostawieniu mnie w domu w lipcu tego roku. Byłem na dobrej drodze, by być bardziej niż gotowym na debiut w TdF. Wykonałem z moimi kolegami od sprintów ogromną pracę i byłem przygotowany do naszego wielkiego celu tego sezonu

- napisał sprinter na Twitterze.

Za pozostawieniem Ewana prawdopodobnie kryje się jego decyzja o z mianie zespołu z końcem obecnego roku. Pogłoski mówią o Lotto Soudal lub Trek-Segafredo. Australijczyk byłby kolejnym z długiej listy kolarzem w ten sposób ukaranym przez swoją aktualną ekipę. Przed rokiem to samo spotkało Bryana Coquarda.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: