Milion dla Wouta van Aerta

Wout van Aert na trasie Strade Bianche

Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym Wout van Aert stał się obiektem pożądania przez kilka czołowych grup kolarskich. O zatrzymanie zawodnika walczy też jego obecny zespół Veranda's Willems-Crelan.

Popularność 23-letniego Belga naturalnie nie wynika z jego osiągnięć w przełajach, lecz szosowej wiosny, podczas której zapisał kilka obiecujących na przyszłość wyników. Zajął trzecie miejsce w Strade Bianche, dziesiąte w Gandawa-Wevelgem, dziewiąte w Ronde van Vlaanderen i trzynaste w Paryż-Roubaix.

Van Aerta zobaczymy w następnym sezonie zimowym , ale może to być jego pożegnanie z przełajami. W 2019 roku wygaśnie mu kontrakt z Veranda's Willems-Crelan i będzie miał otwartą drogę do zmiany zespołu.

Szef prokontynentalnej drużyny Nick Nuyens zaproponował Van Aertowi przedłużenie umowy do 2021 roku i podniesienie płacy z 550 tys. do miliona euro za każdy sezon. Pieniądze w takiej wysokości gotowa jest na konto grupy przelać sieć Carrefour, pod warunkiem, że lider zespołu pozostanie w składzie.

Negocjacje trwają. Według "Het Laatste Nieuws" Van Aert zażądał wzmocnienia zespołu. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada wypełnienie kontraktu do końca i zmianę ekipy po przyszłym sezonie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    20 czerwca 2018, 17:08 o 17:08

    Sky albo QuickStep

  2. XMM2

    20 czerwca 2018, 21:20 o 21:20

    Lotto

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: