Adriatica Ionica Race 2018: etap 1. Quick-Step Floors najszybszy

kolarze Quick-Step Floors na rampie startowej

Belgijski zespół Quick-Step Floors wygrał w Lido di Jesolo jazdę drużynową na czas, która rozpoczęła nowy wyścig pod nazwą Adriatica Ionica Race.

Drugie miejsce ze stratą 14 sekund zajęli kolarze UAE Team Emirates, a trzecie Trek-Segafredo. Pozycję lidera objął Elia Viviani.

Pięcioetapowy wyścig, skoncentrowany w północno-wschodnich Włoszech, wyruszył z Musile di Piave w kierunku Dolomitów i finału w Trieście. Na starcie zabrakło polskich kolarzy.

Wyniki 1. etapu Adriatica Ionica Race 2018 (2.1), Musile di Piave - Lido di Jesolo (23,3 km; jazda drużynowa na czas):

  1 Quick-Step Floors                                      25:28
  2 UAE Team Emirates                                      00:14
  3 Trek-Segafredo                                         00:16
  4 Dimension Data                                         00:34
  5 Gazprom–Rusvelo                                        00:38
  6 Bahrain-Merida                                         01:08
  7 Italy                                                  01:16
  8 Sangemini-MG.Kvis                                      01:17
  9 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:18
 10 Bardiani CSF                                           01:22
 11 Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                        01:23
 12 Roompot-Nederlandse Loterij                            01:42
 13 Wilier Triestina-Selle Italia                          01:49
 14 Israel-Cycling Academy                                 01:59
 15 Biesse Carrera Gavardo                                 02:27
 16 Trevigiani Phonix-Hemus 1896                           02:34

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   25:29
  2 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
  3 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
  4 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
  5 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:14
  7 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
  8 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  9 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 10 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 11 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 12 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:16
 13 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 14 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 16 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 17 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     00:19
 18 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    00:34
 19 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 20 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 22 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 23 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 00:38
 24 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 25 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 26 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 27 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 28 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
 29 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    01:08
 30 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 31 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
 32 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 33 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 34 Moreno Moser (Ita) Italy                               01:17
 35 Andrea Toniatti (Ita) Italy
 36 Riccardo Minali (Ita) Italy
 37 Jalel Duranti (Ita) Italy
 38 Francesco Lamon (Ita) Italy
 39 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega         01:18
 40 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 41 Niccolo' Salvietti (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 42 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 43 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 44 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 45 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 46 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 47 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 48 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 49 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega     01:21
 50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    01:22
 51 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 52 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 53 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 54 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 55 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 56 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 57 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     01:23
 58 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 59 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 60 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 61 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 62 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 63 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 64 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   01:27
 65 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:34
 66 Matteo Draperi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega          01:38
 67 Floris Gerts (Ned) Roompot                             01:42
 68 Pieter Weening (Ned) Roompot
 69 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 70 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 71 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 72 Etienne van Empel (Ned) Roompot                        01:43
 73 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 74 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina-Selle Italia      01:48
 75 Sebastian Schönberger (Aut) Hrinkow Advarics Cycleang
 76 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 77 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 78 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 79 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 80 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               01:51
 81 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 82 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 83 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 84 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 85 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 86 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         01:54
 87 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   02:05
 88 Matteo Trentin (Ita) Italy                             02:06
 89 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     02:14
 90 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       02:23
 91 Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera Gavardo          02:26
 92 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 93 Enrico Salvador (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 94 Andrea Zanardini (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 95 Enrico Logica (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 96 Lorenzo Delcó (Swi) Biesse Carrera Gavardo
 97 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix                02:32
 98 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix
 99 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix
100 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix
101 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix
102 Wouter Wippert (Ned) Roompot                           03:07
103 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     03:17
104 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   03:59
105 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix              04:01
106 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera Gavardo         04:16
107 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 04:46
108 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      05:51
109 Mihail Mihaylov (Bul) Trevigiani Phonix
110 Filippo Tagliani (Ita) Italy                           07:38

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: