Tour de France 2018. Skład grupy Ag2r La Mondiale, Bardet na czele

kolarze grupy Ag2r na trasie

Vincent Lavenu, menadżer zespołu Ag2r La Mondiale, wytypował ósemkę kolarzy do startu w 105. Tour de France (7-29 lipca).

Kolegów do zwycięstwa ma poprowadzić Romain Bardet, drugi (2016) i trzeci (2017) kolarz "Wielkiej Pętli".

27-letni zawodnik w górach otrzyma wsparcie ze strony Pierre'a Latoura, który w tym sezonie był trzeci w Volta a Catalunya, ósmy w Tour de Romandie i siódmy w Criterium du Dauphine oraz jedenastego kolarza Giro d'Italia Alexandre'a Genieza.

Bardeta przez pierwszy tydzień, zwłaszcza brukowy etap do Roubaix, mają bezpiecznie przeprowadzić jedyni obcokrajowcy w drużynie Oliver Naesen i Silvan Dillier.

Skład grupy Ag2r La Mondiale na Tour de France:

Romain Bardet, Silvan Dillier, Axel Domont, Tony Gallopin, Alexandre Geniez, Pierre Latour, Oliver Naesen, Alexis Vuillermoz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Bo

  19 czerwca 2018, 13:56 o 13:56

  No tak bo Vuille czy Gallopin nie będą w górach wspierać Bardeta...

 2. Macias

  19 czerwca 2018, 19:37 o 19:37

  Nie widzę pomocników na TT.Geniez jest zmęczony poza brukami Naesen i Dillier się nie przydadzą. Ogólnie Bardet ma słaby skład.

 3. Anderis

  20 czerwca 2018, 10:01 o 10:01

  Podobny skład do zeszłorocznego, gdzie AG2R w góach wyglądało najlepiej ze wszystkich teamów, poza Sky. Naesen i Dillier to świetni pomocnicy- Naesen potwierdził to w zeszłorocznym TdF, a Dillier to zawodnik nie tylko na bruki- potwierdził to wygrywając górzyste Route du Sud. Ekipa na GT nie może się składać z ośmiu typowych górali. Nie zgadzam się z tym, że Bardet ma słabą ekipę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: