Tour de France 2018. Skład zespołu LottoNL-Jumbo

kolarze LottoNl

Holenderski zespół LottoNL-Jumbo jest pierwszym, który przedstawił swoją ósemkę na Tour de France, startujący 7 lipca we francuskim departamencie Vendée.

Ekipę poprowadzi Steven Kruijswijk. 31-letni Holender w ostatnich sezonach wybierał Giro d'Italia. Przed dwoma laty jechał na różowo aż do dziewiętnastego etapu, ale z powodu upadku ostatecznie zajął we Włoszech czwarte miejsce.

Słoweńska rewelacja Primoz Roglic prawdopodobnie również pojedzie na klasyfikacją generalną. Zależeć to będzie od tego, czy bez strat przetrwa płaskie etapy.

W sprintach ma zabłysnąć Dylan Groenewegen, który wygrał w ubiegłym roku ostatni etap Tour de France na Champ-Élysées.

Dwaj 24-latkowie Antwan Tolhoek i Amund Grøndahl Jansen zadebiutują w „Wielkiej Pętli”. Norweg jest ważnym pomocnikiem Groenewegena, natomiast Tolhoek i doświadczony Robert Gesink będą w górach towarzyszyć Kruijswijkowi i Roglicowi.

Zespół Lotto-Jumbo na Tour de France

Steven Kruijswijk, Robert Gesink, Antwan Tolhoek, Timo Roosen, Dylan Groenewegen, Primoz Roglic, Amund Grøndahl Jansen, Paul Martens.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Adrian4900

    18 czerwca 2018, 19:46 o 19:46

    Fajny skład bo będą walczyć na obu frontach Groenwegen na sprinterskich końcówkach a w górach Kruijswijk albo Roglic bo Gesink to nie to co kilka lat temu ale pomocnik z niego niezły.

  2. XMM2

    18 czerwca 2018, 22:09 o 22:09

    Powinien być rezerwowy, który może jechać jak komuś się coś przytrafi. 8 osób to mało na GT.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: