Tour de Suisse 2018: etap 9. Czasówka Stefan Künga, wyścig Richiego Porte'a

Stefan Küng

Richie Porte wygrał 82. wyścig Tour de Suisse. Ostatni etap - jazda indywidualna na czas w Bellinzonie - należała do Stefana Künga (obaj BMC Racing).

24-letni mistrz Szwajcarii w stolicy kantonu Ticino pokonał o 19 sekund Sørena Kragha Andersena (Team Sunweb) i o 23 sekundy Tejaya van Garderena (BMC Racing).

Dobrze wypadł Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), który stracił 26 sekund, co było czwartym wynikiem dnia.

Na szybkiej trasie o długości 34 kilometrów – średnia Künga 51,14 km/godz., druga w historii Tour de Suisse – jadący w żółtej koszulce Richie Porte w pełni kontrolował sytuację. 1:03 straty (14. rezultat) wystarczyło do zwycięstwa w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Wyniki 9. etapu Tour de Suisse 2018 (2.WT), Bellinzona - Bellinzona (34,1 km jazda indywidualna na czas):

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      39:44
  2 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:19
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:23
  4 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:26
  5 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  6 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           00:37
  7 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
  8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:38
  9 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:44
 10 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:46
 11 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:49
 12 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:59
 13 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:03
 14 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     01:04
 15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    01:09
 16 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 01:12
 17 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       01:13
 18 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      01:16
 19 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  01:19
 20 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     01:21
 21 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:24
 22 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:26
 23 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 24 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      01:31
 25 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 26 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  01:33
 27 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 28 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      01:35
 29 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       01:37
 30 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     01:42
 31 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:43
 32 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        01:45
 33 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b     01:53
 34 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:54
 35 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 36 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       01:57
 37 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      01:58
 38 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     01:59
 39 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   02:01
 40 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      02:11
 41 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  02:13
 42 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 43 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       02:16
 44 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 45 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Ca     02:17
 46 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 02:18
 47 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     02:21
 48 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         02:25
 49 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    02:27
 50 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   02:28
 51 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 52 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 53 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  02:30
 54 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 02:32
 55 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               02:34
 56 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        02:35
 57 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  02:37
 58 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 60 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                02:40
 61 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 62 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               02:42
 63 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     02:46
 64 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    02:51
 65 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 66 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    02:53
 67 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                02:55
 68 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 69 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    03:02
 70 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               03:03
 71 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              03:04
 72 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   03:07
 73 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        03:08
 74 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b     03:09
 75 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         03:14
 76 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     03:20
 77 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     03:21
 78 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    03:22
 79 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   03:24
 80 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 03:27
 81 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 82 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     03:29
 83 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     03:31
 84 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 85 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 86 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        03:33
 87 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:36
 88 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:45
 89 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 90 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      03:46
 91 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   03:47
 92 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 03:49
 93 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro     03:54
 94 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      03:55
 95 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  03:59
 96 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 97 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 98 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             04:00
 99 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    04:02
100 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      04:07
101 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 04:11
102 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   04:22
103 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               04:32
104 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    04:36
105 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    04:38
106 Owain Doull (GBr) Team Sky                             04:39
107 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     04:40
108 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
109 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   04:41
110 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   04:43
111 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      04:45
112 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
113 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    04:47
114 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
115 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         04:53
116 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     04:58
117 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      05:01
118 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
119 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     05:04
120 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       05:10
121 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    05:11
122 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     05:14
123 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      05:22
124 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    05:23
125 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     05:31
126 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
127 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            05:32
128 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                05:41
129 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b C     05:43
130 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      05:49
131 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac p/b     06:29
132 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     07:17
133 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    07:20
134 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   08:16
135 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b      09:04
136 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     09:18
137 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      09:25
DNS Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
DNS Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
DNS Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                  29:28:05
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   01:02
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     01:12
  4 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      01:20
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      01:21
  6 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:47
  7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:52
  8 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:59
  9 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:27
 10 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       02:41
 11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    03:07
 12 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     03:16
 13 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       03:29
 14 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           03:47
 15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      03:57
 16 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        04:00
 17 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   04:06
 18 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Ca     04:32
 19 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 05:08
 20 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     05:31
 21 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   06:42
 22 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       07:50
 23 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     09:47
 25 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 11:28
 26 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    11:32
 27 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     12:18
 28 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 12:33
 29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                13:27
 30 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         13:35
 31 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  15:08
 32 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    15:13
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      15:31
 34 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      15:34
 35 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               16:18
 36 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     18:20
 37 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               19:12
 38 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        21:26
 39 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      22:50
 40 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        23:39
 41 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                24:09
 42 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   24:12
 43 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   24:45
 44 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 25:15
 45 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     27:35
 46 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    29:44
 47 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       30:01
 48 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  31:35
 49 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     32:38
 50 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  32:39
 51 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               33:30
 52 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  35:00
 53 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 35:22
 54 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               37:16
 55 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     37:25
 56 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      38:48
 57 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 41:32
 58 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 43:22
 59 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 44:49
 60 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    46:04
 61 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    46:20
 62 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      46:22
 63 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b     47:07
 64 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      48:37
 65 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      49:18
 66 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    49:41
 67 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      50:56
 68 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         51:01
 69 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        51:19
 70 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         52:11
 71 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      53:25
 72 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     54:10
 73 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            55:59
 74 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    56:09
 75 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   58:19
 76 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:00:17
 77 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                         01:02:08
 78 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                01:04:49
 79 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b   01:06:09
 80 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     01:06:36
 81 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale            01:07:23
 82 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 01:07:25
 83 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott             01:07:30
 84 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                 01:08:00
 85 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team               01:09:42
 86 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 01:10:01
 87 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                  01:10:51
 88 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                01:11:13
 89 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     01:11:15
 90 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie               01:12:32
 91 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                 01:12:47
 92 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                   01:13:36
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                      01:15:02
 94 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                01:15:08
 95 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   01:15:35
 96 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 01:15:53
 97 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                   01:16:16
 98 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                01:17:40
 99 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                01:19:22
100 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 01:19:34
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                01:19:35
102 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b C  01:20:00
103 Owain Doull (GBr) Team Sky                          01:20:17
104 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    01:21:08
105 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:22:42
106 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          01:22:43
107 Diego Rosa (Ita) Team Sky                           01:22:47
108 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                 01:25:01
109 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                   01:26:13
110 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          01:26:22
111 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               01:26:29
112 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                01:27:40
113 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:29:29
114 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                   01:30:35
115 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  01:32:29
116 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:34:04
117 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  01:35:07
118 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                 01:37:38
119 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac p/b  01:38:55
120 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                01:39:46
121 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              01:40:04
122 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O  01:40:34
123 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                    01:40:59
124 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi  01:41:31
125 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:41:56
126 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                  01:42:16
127 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                   01:43:39
128 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                 01:44:55
129 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b  01:44:59
130 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro  01:45:11
131 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 01:46:43
132 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             01:48:01
133 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini  01:51:07
134 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              01:52:18
135 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin  01:55:15
136 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi  01:58:16
137 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                 02:06:08

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          26 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                        26
  3 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                    21
  4 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                         21
  5 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                       19
  6 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         18
  7 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       18
  8 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott            15
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      14
 10 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                         14

Klasyfikacja górska

  1 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                      36 pt
  2 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                         32
  3 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        24
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        20
  5 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                   20
  6 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                        20
  7 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O        17
  8 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                        16
  9 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                         16
 10 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                           15

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                   29:29:25
  2 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:32
  3 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           02:27
  4 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Ca     03:12
  5 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     04:11
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     10:58
  7 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 11:13
  8 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        20:06
  9 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     26:15
 10 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       28:41
 11 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 43:29
 12 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    45:00
 13 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                  01:09:31
 14 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                01:16:20
 15 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:28:09
 16 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                01:38:26
 17 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              01:38:44
 18 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O  01:39:14
 19 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                 01:43:35

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                     87:51:34
  2 Movistar Team                                          04:45
  3 Ag2r La Mondiale                                       04:54
  4 Team Sunweb                                            05:09
  5 Bmc Racing Team                                        15:14
  6 Bahrain - Merida                                       18:58
  7 Team Katusha Alpecin                                   19:46
  8 Team Lotto Nl - Jumbo                                  23:21
  9 Team Dimension Data                                    37:46
 10 Trek - Segafredo                                       42:07
 11 Quick Step Floors                                      45:55
 12 Team Sky                                               55:58
 13 Bora - Hansgrohe                                    01:05:08
 14 Lotto - Soudal                                      01:05:25
 15 Uae Team Emirates                                   01:14:06
 16 Direct Energie                                      01:14:40
 17 Mitchelton - Scott                                  01:16:22
 18 Team Ef Education First - Drapac                    01:29:18
 19 Groupama - Fdj                                      01:43:46
 20 Aqua Blue Sport                                     01:44:03
 21 Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini                 03:12:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: