Grand Prix Doliny Baryczy 2018. Zwycięstwo Małeckiego w Miliczu

Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) sięgnął po zwycięstwo w niedzielnej odsłonie Grand Prix Doliny Baryczy. Po ataku w końcówce pokonał on na finiszu Marka Rutkiewicza (Wibatech Merx 7R).

W niedzielne popołudnie rozegrany został drugi z klasyków na Dolnym Śląsku - Grand Prix Doliny Baryczy. Tym razem trasa zapętlona została na 16-kilometrowej rundzie ze startem i metą w Miliczu. Peleton pokonywał ją 10-krotnie.

Po serii ataków, pod koniec drugiego okrążenia, na czele uformowała się szeroka, 18-osobowa grupa. W jej składzie obecni byli m.in. zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, Wibatech Merx 7R czy Team Hurom. Taki odjazd satysfakcjonował peleton i sytuacja na trasie uspokoiła się na długi czas.

Na 60 kilometrów przed metą przewaga czołówki oscylowała na poziomie półtorej minuty i zaczęła topnieć. Z peletonu rozpoczęły się próby kontrataków i przez chwilę wydawało się, że ucieczka zostanie skasowana, jednak kilka kilometrów dalej emocje ponownie opadły, a różnica wzrosła do ponad 2 minut.

Gdy kolarze rozpoczynali finałowe okrążenie z przodu kręciło sześciu zawodników. Kilka kilometrów dalej doskoczyła do nich kolejna szóstka i wszystko wskazywało na to, że jest to już odjazd na metę. W ucieczce było aż czterech zawodników CCC, ale nie brakowało także przedstawicieli Wibatechu czy Voster Uniwheels.

Tuż przed metą na atak zdecydował się Kamil Małecki (CCC) i Marek Rutkiewicz (Wibatech), między sobą rozstrzygając o końcowym wyniku. Zdecydowanie lepszy finiszu okazał się Małecki, pewnie pokonując rywala i odnosząc zwycięstwo.

Wyniki Grand Prix Doliny Baryczy 2018 (1.2), Milicz - Milicz (162 km):

1. Kamil Małecki (Pol) CCC Sprandi Polkowice    03:29:09
2. Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Mercx 7R      00:02
3. Adrian Banaszek (Pol) Voster Uniwheels       00:13
4. Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
5. Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
6. Maxim Sukhov (Rus) Reprezentacja Rosji
7. Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
8. Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 7R
9. Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom
10. Mathias Wiele (Schnellestelle UR-Krostitzer) 

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: