Tour de Suisse 2018: etap 8. Arnaud Démare w gazie

Arnaud Démare

Arnaud Démare (Groupama–FDJ) zwyciężył po finiszu z peletonu w ósmym dniu wyścigu Tour de Suisse.

Mistrz Francji na końcowych metrach pokonał Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates).

W klasyfikacji generalnej bez zmian, na prowadzeniu pozostał Australijczyk Richie Porte (BMC Racing).

Przedostatni odcinek wiódł po lekko pagórkowatej trasie, na pokonywanej 6 razy rundzie przez Bellinzone. Tuż po starcie odskoczyli Eddie Dunbar (Aqua Blue Sport), Willie Smit (Katusha-Alpecin), Nathan Brown (EF-Drapac) i Paul Ourselin (Direct Energie), zyskując 2 minuty przewagi (38 km).

Peleton prowadzony przez ekipy sprinterów na więcej nie pozwolił. Uciekinierów to nie zniechęciło, walczyli ze wszystkich sił, a najbardziej waleczni, Dunbar i Smit, zostali wchłonięci dopiero 6 kilometrów przed metą.

Na finiszu świetnie odnalazł się Démare, który na szerokiej prostej nieznacznie wyprzedził rozprowadzonego Gavirię.

Wyniki 8. etapu Tour de Suisse 2018 (2.WT), Bellinzona - Bellinzona (123,8 km):

  1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                     2:41:07
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  8 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  9 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 10 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 11 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 12 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 13 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 14 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 16 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 18 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
 19 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 20 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 21 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 22 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 24 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 25 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 27 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 28 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 30 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 31 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 32 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 33 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 34 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 35 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 36 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 37 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 38 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 39 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 41 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 42 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 43 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 45 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 46 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 47 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 48 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
 49 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 50 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 51 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 53 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 54 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 55 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 56 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 57 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 58 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 59 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 60 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 61 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 62 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 63 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 64 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 65 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        00:23
 66 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 67 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 68 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 69 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 70 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 71 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 72 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 73 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 74 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 75 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      00:28
 76 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 77 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 78 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 79 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 80 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 81 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 82 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    00:39
 83 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      00:42
 84 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     00:55
 85 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 86 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 87 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 88 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 89 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 90 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:02
 91 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 92 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 93 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:04
 94 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 95 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 96 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 97 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      01:15
 98 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                01:20
 99 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
100 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:32
101 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
102 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:36
103 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 01:40
104 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
105 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
106 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   01:42
107 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  01:46
108 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
109 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      01:57
110 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      02:33
111 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                02:45
112 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                04:52
113 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
114 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
115 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
116 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
117 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
118 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
119 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
120 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini
121 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
122 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
123 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
124 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
125 Owain Doull (GBr) Team Sky                             04:57
126 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
127 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
128 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
129 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
130 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
131 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
132 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
133 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
134 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
135 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
136 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
137 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    09:23
138 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
139 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
140 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                  28:47:17
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:17
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:52
  4 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      00:53
  5 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:13
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   01:28
  7 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        01:31
  8 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:37
  9 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:48
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     02:26
 11 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       02:32
 12 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:42
 13 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       02:56
 14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    03:02
 15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      03:03
 16 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   03:09
 17 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     03:15
 18 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            03:19
 19 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 03:54
 20 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           04:14
 21 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   04:39
 22 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       06:57
 23 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    07:58
 24 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 09:05
 25 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     09:30
 26 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 09:48
 27 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     10:01
 28 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    10:23
 29 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         11:25
 30 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               12:50
 31 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                13:05
 32 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  13:35
 33 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    13:50
 34 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              14:23
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      14:24
 36 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      16:38
 37 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        19:22
 38 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               19:53
 39 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                22:18
 40 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      22:19
 41 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   22:21
 42 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        23:44
 43 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 23:47
 44 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   24:25
 45 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     25:08
 46 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    28:11
 47 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       28:49
 48 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  30:26
 49 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  31:13
 50 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               32:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: