OVO Energy Women's Tour 2018: etap 4. Amalie Dideriksen w Worcester

Amalie Dideriksen (Boles Dolmans) wygrała w Worcester czwarty odcinek OVO Energy Women's Tour.

Duńska sprinterka pokonała na ostatnich metrach Finkę Lottę Lepistö (Cervelo-Bigla) oraz Holenderkę Marianne Vos (Waowdeals).

Liderką pozostała Amerykanka Coryn Rivera (Team Sunweb).

Trasa czwartego odcinka wyścigu nie należała do trudnych, za wyjątkiem leżącej na 41. kilometrze górskiej premii Snowshill (1,3 km; 7,9%). Choć układ trasy zapowiadał sprint z grupy, na pierwszych kilometrach nie brakowało chętnych do sformowania ucieczki. Zapędy te powstrzymała kraksa, po której wyścig został przez chwilę zneutralizowany.

W ucieczce znalazła się Niemka Charlotte Becker (Hitec Products), szybko uzyskując przewagę 45 ekudn, a następnie rozbudowując ją do 1:40. Zawodniczka norweskie ekipy jako pierwsza minęła lotny finisz, a za jej plecami z peletonu po bonifikatę wyskoczyła Coryn Rivera.

Na Snowhill przewaga Becker spadła, a na zjeździe w kontrze znalazły się Cecilie Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla) i Audrey Cordon-Ragot (Wiggle High5). Dwójka złapała Becker na 78 kilometrów przed metą i razem rozpoczęła pracę, powiększając przewagę do 2 minut i 20 sekund.

Boczny wiatr nie pozwolił peletonowi na sformowanie efektywnego pościgu, tym bardziej, że nie było jasne, która ekipa ma ochotę podjąć trudy pościgu tak wcześnie.

Trio walczyło z wiatrem i jako pierwsze dotarło do ostatniego lotnego finiszu, na 30 kilometrów przed metą. Zegar w samochodzie sędziowskim wciąż pokazywał 2 minuty różnicy i dopiero przy wjeździe na ostatnie 20 kilometrów różnica spadła poniżej minuty.

Uttrup Ludwig ruszyła w tym punkcie samotnie, ale jej akcja nie przyniosła większego rezultatu i cała trójka razem wjechała na ostatnie 10 kilometrów. Peleton prowadzony przez zawodniczki Sunwebu miał uciekinierki na wyciągnięcie ręki i na 5 kilometrów przed metą zakończył akcję.

Finisz należał do zawodniczek ze Skandynawii - Amalie Dideriksen wykorzystała wsparcie ekipy i na ostatnich metrach wyraźnie pokonała Lottę Lepistö. Dla 22-letniej mistrzyni świata z 2016 roku to pierwsze indywidualne zwycięstwo w tym sezonie.

Wyniki 4. etapu OVO Energy Women's Tour 2018 (2.WWT), Wychavon District - Worcester (131,5 km):

  1 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                3:31:19
  2 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
  3 Marianne Vos (Ned) Waowdeals
  4 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
  5 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling
  6 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
  7 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla
  8 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women
  9 Neah Evans (GBr) Storey Racing
 10 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle
 11 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
 12 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
 13 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans
 14 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women
 15 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 16 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
 17 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5
 18 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 19 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
 20 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
 21 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 22 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 23 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 24 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women
 25 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 26 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 27 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
 28 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 29 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 30 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5
 31 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
 32 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 33 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
 34 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 35 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing
 36 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana
 37 Christina Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 38 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops
 39 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 40 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 41 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing
 42 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
 43 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 44 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
 45 Nina Kessler (Ned) Hitec Products-Birk Sport
 46 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 47 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 48 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 49 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 50 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
 51 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 52 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
 53 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 54 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 55 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle
 56 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 57 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor
 58 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 59 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 60 Chanel Mason (GBr) Storey Racing
 61 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 62 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 63 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 64 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing
 65 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women
 66 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5
 67 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport
 68 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor
 69 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 70 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 71 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 72 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
 73 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 74 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 75 Mel Lowther (GBr) Storey Racing
 76 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 77 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
 78 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport
 79 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 80 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 81 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 82 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 83 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 84 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
 85 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    02:43
 86 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor
 87 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
 88 Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 89 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 90 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 91 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor
DNF Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans
DNF Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini
DNF Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
DNF Anna Badegruber (Aut) WNT Rotor
DNF Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling
DNS Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
DNS Manon Lloyd (GBr) Trek-Drops

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                14:48:44
  2 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                           00:14
  3 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          00:22
  4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        00:25
  5 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
  6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                00:29
  7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 00:30
  8 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                           00:31
  9 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
 10 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
 11 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 12 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 13 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 14 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 15 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 16 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women              14:49:20
 17 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling          14:49:24
 18 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla           14:49:29
 19 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle                  14:49:30
 20 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 21 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing       14:49:31
 22 Katarzyna Pawlowska (Pol) Team Virtu Cycling        14:49:32
 23 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 24 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
 25 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 26 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 27 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 28 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans               14:49:38
 29 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women               14:49:48
 30 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 31 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 32 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 33 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                   14:49:53
 34 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                14:49:55
 35 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
 36 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 37 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women       14:49:58
 38 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women            14:50:10
 39 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport    14:50:16
 40 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 41 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women        14:50:31
 42 Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport          14:50:32
 43 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                   14:50:34
 44 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals                     14:50:51
 45 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing               14:51:06
 46 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana               14:53:32
 47 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 48 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport    14:53:44
 49 Neah Evans (GBr) Storey Racing                      14:53:48
 50 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor
 51 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                   14:53:55
 52 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle                    14:54:05
 53 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor             14:54:26
 54 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing              14:54:35
 55 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
 56 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 57 Mel Lowther (GBr) Storey Racing
 58 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla                  14:55:03
 59 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                     14:55:15
 60 Chanel Mason (GBr) Storey Racing                    14:55:19
 61 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing                14:55:28
 62 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5              14:55:40
 63 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing           14:56:12
 64 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle                   14:58:17
 65 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini               14:58:49
 66 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle                  14:59:04
 67 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 68 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
 69 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                   14:59:20
 70 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                     14:59:35
 71 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM                    14:59:44
 72 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 73 Nina Kessler (Ned) Hitec Products-Birk Sport
 74 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 75 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women          14:59:46
 76 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling          15:00:06
 77 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                    15:00:46
 78 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling          15:01:28
 79 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women         15:02:34
 80 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla          15:07:05
 81 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling               15:07:13
 82 Christina Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 83 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana
 84 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 85 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor
 86 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                          15:07:51
 87 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 88 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport    15:08:34
 89 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                15:09:00
 90 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                 15:10:34
 91 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing                 15:10:54

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: