Giro d’Italia U23 2018: etap 9b. Robert Stannard w czasówce, wyścig Aleksandra Vlasova

Aleksandr Vlasov

19-letni Australijczyk Robert Stannard (Mitchelton-BikeExchange) został zwycięzcą ostatniego odcinka Giro d’Italia U23, jazdy indywidualnej na czas.

Stannard pokonał kolarzy grupy Hagens Berman Axeon, Portugalczyka João Almeide oraz Duńczyka, młodzieżowego mistrza świata w jeździe na czas, Mikkela Bjerga.

Siódmy wynik zanotował reprezentant Rosji Aleksandr Vlasov, który zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej wyścigu. 109. lokatę wywalczył Adam Kuś (Delio Gallina Colosio Eurofeed), a 112. był Artur Sowiński (VPM Porto Sant’Elpidio Monte).

Wyścig zakończyła górzysta jazda indywidualna na czas (22,4 km). Na trasie pierwsza piętnastka wyścigu rywalizowała w wyścigu pościgowym, a pozostali kolarze wyruszyli według różnic w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu 9b Giro d’Italia U23 2018 (2.2U), Il Muro di Ca’ del Poggio – Ca’ del Poggio (22,4 km; jazda indywidualna na czas):

1. Robert Stannard (Mitchelton-BikeExchange)            29:55
2. João Almeida (Hagens Berman Axeon)                   00:11
3. Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon)                   00:31
4. Stefan de Bod (Dimension Data for Qhubeka)           00:59
5. Edoardo Affini (SEG Racing Academy)                  01:07
6. Matteo Sobrero (Dimension Data for Qhubeka)          01:08
7. Aleksandr Vlasov (Reprezentacja Rosji)               01:13
8. Sean Bennett (Hagens Berman Axeon)                   01:19