Tour of Slovenia 2018: etap 3. Rigoberto Uran wygrywa i obejmuje prowadzenie

Rigoberto Uran

Rigoberto Uran (EF Education First-Drapac) wygrał po krótkiej wspinaczce w miejscowości Celje trzeci etap Tour of Slovenia i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolumbijczyk pokonał Daryla Impeya (Mitchelton-Scott) i Primoza Roglicia (LottoNL - Jumbo). Na 4. miejscu finiszował Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

176-kilometrowy odcinek w środkowej części Słowenii prowadził do Celje, a na ostatnich 25 kilometrach wyrastały dwie wspinaczki - Celjska Koca (7,5 km, 6,3%) oraz prowadzący na metę przy Zamku Cylejskim (1,3 km, 10%).

Niedługo po starcie od peletonu oderwała się ucieczka w składzie: Marcel Kittel (Katusha-Alpecin) i Roger Kluge (Mitchelton-Scott). Dwójka szybko wypracowała ponad 5 minut przewagi.

Ucieczkę kontrolowała ekipa LottoNL-Jumbo, co zaowocowało zlikwidowaniem ucieczki na podjeździe Celjska Koca (7,5 km, 6,3%) na 23 kilometry przed metą. Zaraz po tym przyśpieszył Primoz Roglić, na którego kole od razu pojawił się Rafał Majka.

W ten sposób na czele kręciło około 10 kolarzy, do których przeskakiwali kolejni zawodnicy z drugiej grupy. Poza Rogliciem i Majką migali m.in. Rigoberto Uran, Tadej Pogacar (Ljubljana Gusto Xaurum), Davide Formolo (Bora-hansgrohe), Matej Mohorić (Bahrain-Merida), Amanuel Gebreigzabhier (Dimension Data) Jai Hindley i Chris Hamilton (Team Sunweb).

Po zdobyciu górskiej premii, na zjeździe ponownie zaatakował Roglić, któremu postanowili towarzyszyć Hindley i Mohorić. Znany z znakomitych umiejętności zjazdowych Mohorić zostawił swoich towarzyszy, którzy szybko zostali złapani przez ciągle powiększająca się grupę Rafała Majki.

Zawodnik Bahrain-Merida wypracował ponad 20 sekund przewagi i dzielnie zmierzał w kierunku finału na Zamku Cylejskim (1,3 km, 10%). Jednak wspinaczka okazała się zbyt trudna. Na 600 metrów przed metą doścignął go Roglić.

Wydawało się, że Słoweniec wygra etap, ale na 200 metrów przed metą odcięło mu prąd i wyprzedzili go Daryl Impey i Rigoberto Uran. Na finiszu niespodziewanie lepszy okazał się ten drugi.

Wyniki 3. etapu Tour of Slovenia 2018 (2.1), Slovenske Konjice - Celje (175,7 km):

  1 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac       4:00:56
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
  3 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:04
  4 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
  5 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   00:06
  6 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               00:11
  7 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:12
  8 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       00:14
  9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:17
 11 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 12 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:19
 13 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                      00:24
 14 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 15 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          00:28
 16 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       00:34
 17 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           00:35
 18 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          00:37
 19 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            00:41
 20 Josef Cerny (Cze) Elkov-Author                         00:45
 21 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        00:49
 22 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              02:03
 23 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  02:22
 24 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      02:27
 25 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
 26 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
 27 Jan Barta (Cze) Elkov-Author
 28 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   02:34
 29 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 30 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             03:22
 31 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega              03:25
 32 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 33 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 34 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 35 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 36 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 37 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 38 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 39 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:29
 40 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 41 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      03:35
 42 Péter Kusztor (Hun) My Bike Stevens                    03:41
 43 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              03:48
 44 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              03:52
 45 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 46 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     04:03
 47 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 48 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  04:15
 49 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     04:26
 50 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       05:10
 51 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author                        05:32
 52 Martin Lavric (Slo) Slovenia                           05:35
 53 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica
 54 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 55 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     05:37
 56 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          05:39
 57 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens
 60 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     05:42
 61 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 62 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   05:45
 63 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  05:46
 64 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team         05:48
 65 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 66 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 67 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author
 68 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         05:53
 69 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              05:55
 70 Jiri Polnicky (Cze) Elkov-Author                       06:00
 71 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      06:10
 72 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           06:18
 73 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               06:31
 74 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 75 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega        06:42
 76 Matic Veber (Slo) Slovenia                             06:49
 77 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 78 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 79 Marko Pavlic (Slo) Slovenia                            07:14
 80 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    08:00
 81 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 82 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 83 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 84 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 85 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 86 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 87 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
 88 Matej Drinovec (Slo) Slovenia                          08:22
 89 Rok Korosec (Slo) My Bike Stevens                      08:31
 90 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       10:38
 91 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 92 Jaka Primozic (Slo) Slovenia                           11:18
 93 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 94 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 95 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                11:32
 97 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov-Author                     12:09
 98 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
 99 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica
100 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
101 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
102 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
103 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
104 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
105 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica
106 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
107 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
108 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens
109 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
110 Alois Kankovsky (Cze) Elkov-Author
111 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
112 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
113 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica
114 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
115 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    12:33
116 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
117 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
118 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 13:07
119 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              13:12
120 Nik Cemazar (Slo) Slovenia                             14:19
121 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
122 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
123 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team
124 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
125 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica
126 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
127 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
128 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
129 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
130 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
131 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens
132 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
133 János Zsombor Pelikán (Hun) My Bike Stevens
134 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
135 David Per (Slo) Bahrain-Merida
136 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
137 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
138 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
139 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
140 Luka Cotar (Slo) Slovenia
141 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens
142 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     14:45
143 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
144 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
145 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
146 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
147 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice             21:31
148 Antonino Schillaci Pugliese (Ita) Meridiana Kamen      22:05
DNF Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team
DNF Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac      11:08:34
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:04
  3 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:10
  4 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:14
  5 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   00:16
  6 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               00:21
  7 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:22
  8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:24
  9 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:25
 11 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             00:27
 12 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:29
 13 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           00:34
 14 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil
 15 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          00:38
 16 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       00:44
 17 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           00:45
 18 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          00:47
 19 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            00:51
 20 Josef Cerny (Cze) Elkov-Author                         00:55
 21 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        00:59
 22 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              02:13
 23 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  02:32
 24 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy           02:37
 25 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 26 Jan Barta (Cze) Elkov-Author
 27 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
 28 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 02:44
 29 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 30 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             03:32
 31 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega              03:35
 32 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 33 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 34 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 35 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 36 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 37 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 38 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 39 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:39
 40 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 41 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      03:45
 42 Péter Kusztor (Hun) My Bike Stevens                    03:51
 43 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              03:58
 44 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      04:02
 45 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 46 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     04:13
 47 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  04:25
 48 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     04:36
 49 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       05:20
 50 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      05:27
 51 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author                        05:42
 52 Martin Lavric (Slo) Slovenia                           05:45
 53 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 54 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     05:47
 55 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          05:49
 56 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 57 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens
 58 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              05:52
 60 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 61 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   05:55
 62 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team         05:58
 63 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author
 64 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 65 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 66 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         06:03
 67 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              06:05
 68 Jiri Polnicky (Cze) Elkov-Author                       06:10
 69 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      06:20
 70 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           06:28
 71 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               06:41
 72 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega        06:52
 73 Matic Veber (Slo) Slovenia                             06:59
 74 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 75 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 76 Marko Pavlic (Slo) Slovenia                            07:24
 77 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  07:38
 78 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       08:09
 79 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              08:10
 80 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 81 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 82 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 83 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
 84 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 85 Matej Drinovec (Slo) Slovenia                          08:32
 86 Rok Korosec (Slo) My Bike Stevens                      08:41
 87 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica              08:48
 88 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             09:01
 89 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           10:48
 90 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 91 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               11:28
 92 Jaka Primozic (Slo) Slovenia
 93 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                11:42
 94 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 95 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   11:53
 96 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum             12:04
 97 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                12:09
 98 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                     12:11
 99 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               12:17
100 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega           12:19
101 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
102 Alois Kankovsky (Cze) Elkov-Author
103 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
104 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
105 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
106 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica
107 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
108 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
109 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
110 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica              12:33
111 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum               12:43
112 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
113 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  12:56
114 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica           13:17
115 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              13:22
116 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov-Author                     13:33
117 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 13:56
118 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   14:16
119 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  14:19
120 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                            14:22
121 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      14:25
122 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    14:29
123 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
124 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens
125 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
126 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team
127 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
128 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
129 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
130 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
131 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
132 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
133 Luka Cotar (Slo) Slovenia
134 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens                      14:31
135 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     14:47
136 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    14:48
137 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     14:55
138 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
139 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
140 János Zsombor Pelikán (Hun) My Bike Stevens            15:21
141 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens                 15:37
142 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         16:02
143 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     16:33
144 Nik Cemazar (Slo) Slovenia                             16:40
145 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica                16:41
146 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica               19:08
147 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice             21:41
148 Antonino Schillaci Pugliese (Ita) Meridiana Kamen      23:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: