Tour de France 2018. Thibaut Pinot zrezygnował ze startu

Thibaut Pinot

Thibaut Pinot ogłosił, że 7 lipca nie stanie w Noirmoutier na starcie do Tour de France. Kolarz Groupama-FDJ nie czuje się na siłach po zapaści zdrowotnej, jakiej doznał na przedostatnim etapie Giro d'Italia.

Pinot po 19. etapach "Corsa Rosa" znajdował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, jednak na odcinku w Dolinie Aosty zanotował ogromne straty, a za metą odwieziono go do szpitala, gdzie stwierdzono zapalenie płuc.

Finał Giro był dla mnie szokiem, jakiego sobie nie wyobrażałem

- powiedział.

Francuz planuje teraz przygotować się do mistrzostw świata, poprzez start w Vuelta a Espana. Na trasie Touru szansę otrzyma 21-letni David Gaudu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. undef

  15 czerwca 2018, 16:04 o 16:04

  Czyżby nie był astmatykiem?

  • Wlada

   16 czerwca 2018, 11:31 o 11:31

   Wydaje mi się, że astmatykami są głównie zawodnicy krajów, w których istnieje instytucja pseudolekarzy dopingowych i cały związany z tym research, czyli głównie Brytyjczycy i Norwegowie.Oczywiscie są wyjątki np. nasz Korzeniowski.

 2. pablos

  15 czerwca 2018, 20:03 o 20:03

  Ja nadal nie czaje dlaczego nie ma decyzji w sprawie Frooma, miał przekroczone te dawki czy nie? Jak miał to chyba sprawa prosta..

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: