La Route d'Occitanie 2018: etap 2. Clement Venturini najszybszy

Clément Venturini 2018

Clement Venturini (AG2R La Mondiale) odniósł po sprincie z peletonu zwycięstwo na drugim odcinku francuskiego wyścigu La Route d'Occitanie.

24-letni kolarz pokonał lidera wyścigu Nacera Bouhanniego (Cofidis) i Carlosa Barbero (Movistar).

Wyniki 2. etapu La Route d'Occitanie 2018 (2.1), St Gaudens - Masseube Val-de-Gers (173 km):

  1 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale             4:07:08
  2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
  3 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  4 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  5 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
  6 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
  7 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
  8 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  9 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
 10 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 11 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 12 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 13 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque
 14 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 15 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 16 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 17 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 18 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 19 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana Postobon
 22 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 23 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 24 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 25 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
 26 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
 27 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 28 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 31 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 32 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 33 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 34 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 35 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 37 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 39 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 40 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 41 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 42 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 43 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 44 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 45 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 46 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 47 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 48 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 50 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 51 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 52 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 53 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 54 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 55 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 56 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 57 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 58 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
 59 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 61 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 62 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque
 63 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 64 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 65 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 66 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 67 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 68 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 69 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 70 Pierre Gouault (Fra) Roubaix Lille Metropole
 71 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 72 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 73 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 74 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque         00:48
 75 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 76 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 00:52
 77 Julien Amadori (Fra) Project Nice Cote d'Azur
 78 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 79 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          01:22
 80 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 81 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 82 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 83 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque
 84 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 85 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque
 86 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93            01:25
 87 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             01:36
 88 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    01:38
 89 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole
 90 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               01:57
 91 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 92 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club
 93 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 94 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       02:19
 95 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 96 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club           02:42
 97 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         02:53
 98 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  02:55
 99 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               03:49
100 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
101 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
102 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
103 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
104 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  03:53
105 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Post     11:05
106 Suleiman Kangangi (Ken) Bike Aid                       15:34
107 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
108 Geoffrey Kiprotich Langat (Ken) Bike Aid
109 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
110 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
111 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
112 Nuno Bico (Por) Movistar Team
113 Brendan Cole (Aus) Project Nice Cote d'Azur            19:16
114 Stéphane Cognet (Fra) Project Nice Cote d'Azur
OTL Charles Kagimu (Uga) Bike Aid                          20:28
DNF Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
DNF Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                         8:19:24
  2 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               00:06
  3 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       00:10
  4 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                00:11
  5 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
  6 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     00:12
  7 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  8 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
  9 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  00:16
 10 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque
 11 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 12 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 13 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 14 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 15 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 16 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 19 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 21 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 22 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana Postobon
 23 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 24 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 25 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 27 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
 28 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 29 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 30 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 31 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 33 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 34 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 36 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 37 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 39 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
 40 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 41 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 42 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 43 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 44 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 45 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 46 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 47 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 48 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 49 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 51 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 52 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 53 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 54 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 55 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 56 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 57 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 58 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             00:16
 59 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 60 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque
 61 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 62 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 63 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 64 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 65 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 66 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 67 Pierre Gouault (Fra) Roubaix Lille Metropole
 68 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
 69 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 70 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 71 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 72 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:42
 73 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque         01:04
 74 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 01:06
 75 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobo     01:08
 76 Julien Amadori (Fra) Project Nice Cote d'Azur          01:31
 77 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     01:37
 78 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    01:38
 79 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 80 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 81 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque
 82 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 83 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque
 84 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 85 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93            01:41
 86 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             01:52
 87 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  01:53
 88 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    01:54
 89 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole
 90 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    02:13
 91 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 92 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 02:46
 93 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       02:57
 94 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 95 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club           02:58
 96 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               03:05
 97 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  03:11
 98 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         03:48
 99 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          04:05
100 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
101 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  04:09
102 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   04:40
103 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         05:04
104 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               05:24
105 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Post     11:21
106 Meron Abraham (Eri) Bike Aid                           15:44
107 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          15:50
108 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
109 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
110 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
111 Suleiman Kangangi (Ken) Bike Aid
112 Geoffrey Kiprotich Langat (Ken) Bike Aid               17:36
113 Stéphane Cognet (Fra) Project Nice Cote d'Azur         20:00
114 Brendan Cole (Aus) Project Nice Cote d'Azur            25:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bo

    16 czerwca 2018, 13:33 o 13:33

    hehe LAporta musiał szlag trafić że go Bou ograł znowu 😀

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: