OVO Energy Women's Tour 2018: etap 2. Coryn Rivera za sterem

Coryn Rivera

Amerykanka Coryn Rivera (Team Sunweb) triumfowała w Daventry na mecie drugiego odcinka Wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii - OVO Energy Women's Tour.

25-latka finiszowała najszybciej z wyłonionej na pagórkach czołówki i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce przypadło Holenderce Marianne Vos (Waowdeals), a trzecie Luksemburce Christine Majerus (Boels Dolmans).

Zawodniczki pokonywały pofałdowany odcinek, w Daventry dwukrotnie pokonując wspinaczkę od Newnham Hill (1,6 km; 5,2%). Podjazd po raz pierwszy wyrastał na 106 kilometrze oraz w finale ścigania - 4 kilometry przed metą.

Trudy ucieczki w niełatwych, bo wietrznych warunkach, podjęła Maaike Boogaard (BTC City Ljubljana). Holenderka wypracowała 4 minuty przewagi (64 km), jednak w okolicach półmetka odważna harcowniczka bardzo osłabła i została błyskawicznie wchłonięta (86 km).

49 kilometrów przed metą towarzystwo rozruszała górska premia, na której jako pierwsze zameldowały się Christine Majerus (Boels Dolmans), Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) oraz Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Do Włoszki i Polki dojechały wkrótce Marianne Vos i Danielle Rowe (Waowdeals), co sprowokowało kontratak kolejnych sześciu zawodniczek. Prowadząca czwórka pracowała mocno i jako pierwsza pokonała pierwszą wspinaczkę pod Newham Hill, ale chwilę później połączyła jednak siły z goniącymi.

Czołówka przed peletonem pokonała rundę w Daventry i na ostatnim podjeździe walczyła o etapowe zwycięstwo. Grupka naciągnęła się, ale krótka wspinaczka nie pokonała Coryn Rivery - zawodniczka Sunwebu na zjeździe złapała oddech i na finiszu pokonała Marianne Vos, wychodząc na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu OVO Energy Women's Tour 2018 (2.WWT), Rushden - Daventry (143,9 km):

  1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                 4:08:06
  2 Marianne Vos (Ned) Waowdeals
  3 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam
  4 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
  5 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
  6 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
  7 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
  8 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
  9 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 11 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
 12 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5
 13 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 14 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 15 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 16 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 17 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 18 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women          00:05
 19 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam          00:17
 20 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
 21 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 22 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 23 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 24 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle
 25 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
 26 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 27 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
 28 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 29 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women
 30 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
 31 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 32 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 33 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 34 Neah Evans (GBr) Storey Racing                         00:33
 35 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 36 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 37 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor
 38 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products
 39 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
 40 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor
 41 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam
 42 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
 43 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
 44 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 00:40
 45 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops
 46 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 47 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 48 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 49 Chanel Mason (GBr) Storey Racing                       00:50
 50 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle
 51 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini                       01:01
 52 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 53 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products
 54 Vita Heine (Nor) Hitec Products                        01:20
 55 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 56 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 57 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
 58 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla
 59 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
 60 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 61 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 62 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
 63 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
 64 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
 65 Mel Lowther (GBr) Storey Racing
 66 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                         01:27
 67 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals                        01:36
 68 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 69 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                        01:51
 70 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 71 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                        02:00
 72 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
 73 Nina Kessler (Ned) Hitec Products
 74 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 75 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 76 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling             02:22
 77 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor                        02:57
 78 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing
 79 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini
 80 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                  02:58
 81 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam           03:02
 82 Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam        03:44
 83 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 84 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing                   06:13
 85 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  09:29
 86 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 87 Manon Lloyd (GBr) Trek-Drops
 88 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor
 89 Anna Badegruber (Aut) WNT Rotor
 90 Christina Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 91 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals
 92 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
 93 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 94 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women
 95 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 96 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 97 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana
 98 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
 99 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor
100 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing
DNS Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
DNS Abigail Van Twisk (GBr) Trek-Drops

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women                 7:22:22
  2 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          00:15
  3 Marianne Vos (Ned) Waowdeals                           00:16
  4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam            00:17
  5 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam      00:19
  6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                00:21
  7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 00:23
  8 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
  9 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
 10 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
 11 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 12 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 13 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 14 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
 15 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 16 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini
 17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          00:39
 18 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             00:40
 19 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle
 20 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 21 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women
 22 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 23 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 24 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 25 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
 26 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
 27 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 28 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 29 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 30 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
 31 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              00:54
 32 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam      00:56
 33 Neah Evans (GBr) Storey Racing
 34 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 35 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
 36 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 37 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
 38 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor
 39 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
 40 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products
 41 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                      01:01
 42 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                      01:03
 43 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 44 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
 45 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women          01:06
 46 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle                       01:13
 47 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women               01:18
 48 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                 01:24
 49 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products
 50 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
 51 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor                01:34
 52 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women           01:39
 53 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                      01:42
 54 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                 01:43
 55 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 56 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 57 Vita Heine (Nor) Hitec Products
 58 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 59 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
 60 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
 61 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
 62 Mel Lowther (GBr) Storey Racing
 63 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                         01:50
 64 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals                        01:59
 65 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 66 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla                     02:11
 67 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                  02:14
 68 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 69 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5                        02:23
 70 Nina Kessler (Ned) Hitec Products
 71 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
 72 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 73 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 74 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women             02:25
 75 Chanel Mason (GBr) Storey Racing                       02:27
 76 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling             02:45
 77 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 02:50
 78 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor                        03:20
 79 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing
 80 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                  03:21
 81 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam           03:25
 82 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling             04:07
 83 Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
 84 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing                   06:36
 85 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women            09:42
 86 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                  09:46
 87 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla             09:50
 88 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling                  09:52
 89 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor
 90 Christina Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
 91 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana
 92 Manon Lloyd (GBr) Trek-Drops
 93 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 94 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                             10:30
 95 Anna Badegruber (Aut) WNT Rotor
 96 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals
 97 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 98 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                  11:13
 99 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                   11:39
100 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing                    13:33

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: