La Route d'Occitanie 2018: etap 1. Nacer Bouhanni na początek

Nacer Bouhanni

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał pierwszy etap pirenejskiego wyścigu La Route d'Occitanie, znanego dotychczas jako Route du Sud.

Francuski sprinter wyprzedził swojego kolegę z zespołu Christophe'a Laporte'a (Cofidis) oraz Bryana Coquarda (Vital Concept).

Wyniki 1. etapu La Route d'Occitanie 2018 (2.1), Cap-Découverte - Ségala Carmaux (168 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                         4:12:32
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  3 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  4 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
  5 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  6 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  8 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
  9 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 10 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 11 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 13 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 14 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 15 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 16 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 18 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 19 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 22 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 23 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 24 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 25 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 26 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 27 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana Postobon
 28 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 29 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 30 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 31 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 32 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 33 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 34 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 35 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 36 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 37 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 40 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 41 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 42 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 45 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 46 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 48 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 49 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 50 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 51 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 52 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 53 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 54 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 55 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
 56 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
 58 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 59 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 60 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 61 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 62 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 63 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 64 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 65 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 66 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 67 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 68 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 69 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 70 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 71 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
 72 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 73 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 74 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 75 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
 76 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 77 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 78 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 79 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 80 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 81 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
 82 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 83 Pierre Gouault (Fra) Roubaix Lille Metropole
 84 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 85 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 86 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 87 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 88 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 89 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 90 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 91 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole
 92 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
 93 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country
 94 Charles Kagimu (Uga) Bike Aid
 95 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 96 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 97 Suleiman Kangangi (Ken) Bike Aid
 98 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 99 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
100 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
101 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
102 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:22
103 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
104 Julien Amadori (Fra) Project Nice Cote d'Azur          00:23
105 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:26
106 Stéphane Cognet (Fra) Project Nice Cote d'Azur         00:28
107 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 00:33
108 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   00:35
109 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         00:39
110 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  00:49
111 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               00:52
112 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club             00:54
113 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         00:59
114 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               01:19
115 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     01:23
116 Geoffrey Kiprotich Langat (Ken) Bike Aid               01:46
117 Brendan Cole (Aus) Project Nice Cote d'Azur            06:04

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                         4:12:22
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       00:04
  3 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
  4 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 00:06
  5 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
  6 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country      00:10
  7 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  8 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 10 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 11 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 12 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 13 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 15 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 16 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 17 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 18 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 19 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 20 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 21 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 24 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 25 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 26 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 27 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 28 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 29 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana Postobon
 30 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 31 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 32 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 33 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 34 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 35 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
 36 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 37 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 38 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 39 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
 40 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 42 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 43 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 44 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 47 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 48 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 49 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 50 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 51 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 52 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 53 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 54 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 55 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 56 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 57 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
 58 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
 60 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            00:10
 61 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 62 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 63 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 64 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 65 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 66 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 67 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 68 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 69 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 70 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 71 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 72 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
 73 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 74 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
 75 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 76 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
 77 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 78 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 79 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 80 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 81 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 82 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
 83 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 Pierre Gouault (Fra) Roubaix Lille Metropole
 85 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 86 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 87 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 88 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
 89 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 90 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 91 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 92 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole
 93 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country
 94 Charles Kagimu (Uga) Bike Aid
 95 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 96 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 97 Suleiman Kangangi (Ken) Bike Aid
 98 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 99 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
100 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
101 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
102 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:32
103 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
104 Julien Amadori (Fra) Project Nice Cote d'Azur          00:33
105 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:36
106 Stéphane Cognet (Fra) Project Nice Cote d'Azur         00:38
107 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 00:43
108 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   00:45
109 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         00:49
110 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  00:59
111 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               01:02
112 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club             01:04
113 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         01:09
114 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               01:29
115 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     01:31
116 Geoffrey Kiprotich Langat (Ken) Bike Aid               01:56
117 Brendan Cole (Aus) Project Nice Cote d'Azur            06:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: