Giro d'Italia U23 2018. Makaron to podstawa

Raczej nieudana próba "oszczędzania" nogi po pierwszym tygodniu Giro d'Italia U23 i "bogaty" jadłospis.

Tydzień Giro d'Italia U23 już za mną. Wczorajszy etap był jak zwykle nerwowy i szybki. Średnia prędkość po pierwszej godzinie wyścigu wynosiła 55 km/h. Podjazdy na etapie były krótkie, około 2 kilometrów, ale sztywne. Kiedy dojechaliśmy do pierwszego w peletonie zrobiło się duże zamieszanie. Grupa szybko podzieliła się na kilka mniejszych i tak zostało już praktycznie do końca. Miałem trochę "oszczędzać nogę" przed zbliżającymi się kolejnymi górskimi etapami. Tak do końca mi to nie wyszło, bo mimo wszystko etap i tak "wszedł" mi w nogi.

Dziś napiszę może nieco więcej o moim jadłospisie. Po pierwsze, makaron to podstawa wszelkich podstaw. Już nie mogę na niego patrzeć😂 Przed wyścigiem jemy makaron, no i wieczorem też jemy makaron. Tu, uwaga, z dodatkiem sosu pomidorowego. Do tego pierś z kurczaka, warzywa i ciastko na deser. I tak jadam praktycznie codziennie odkąd mieszkam we Włoszech - wyścig czy nie wyścig.

Natomiast na samym wyścigu menu mam trochę bogatsze😉 W zależności od tego, jak długi jest etap, zabieram do kieszonki zazwyczaj dwa żele energetyczne, jeden żel z kofeiną, do tego gofra z marmoladą, jakiegoś batona i ewentualnie "shota" z kofeiną na końcówkę etapu. Oczywiście jeżeli zabraknie jedzenia, możemy złapać coś do jedzenia razem z bidonem na bufecie. Innym rozwiązaniem, jest po prostu wysłanie pomocnika żeby zjechał do wozu technicznego po coś na ząb.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Zobacz komentarze

  • Zawodowi sportowcy i jedzą makaron, w dodatku non stop... Chłopaku zmień jadłospis, bo przy takiej diecie nawet koks nie pomoże.

Share
Opublikowane przez
Adam Kuś

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20