Tour of Slovenia 2018: etap 1. Simone Consonni z chaosu

Simone Consonni

Simone Consonni (UAE Team Emirates) wygrał po finiszu z podzielonego peletonu pierwszy etap 25. Wyścigu Dookoła Słowenii.

Drugie miejsce przypadło Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida), a trzecie Luce Mezgecowi (Mitchelton-Scott).

Consonni zapracował na koszulkę lidera wyścigu.

Ucieczkę dnia na płaskim etapie zawiązali Nik Čemažar (Reprezentacja Słowenii) i Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Xaurum), do których dołączyli po pościgu Jon Božič (Adria Mobil), Juraj Bellan i Martin Haring (obaj Dukla Banska Bystrica).

Piątka na 28 kilometrze zdobyła 4 minuty przewagi i to było maksimum. W peletonie pracowali kolarze Katusha-Alpecin, Dimension Data, Mitchelton-Scott i LottoNL-Jumbo, zbliżając się na minutę 36 kilometrów przed metą.

Akcję zlikwidowano 15 kilometrów przed finiszem. A ten poprzedziły kraksy, które całkiem podzieliły peleton, na słupie wylądował Rafał Majka (Bora-hansgrohe). Z tego co pozostało najlepszym sprintem popisał się Simone Consonni.

Ciężko mi się oddycha na ten moment, ale poza tym nie dzieje się nic złego. Na jutro już powinno być dobrze.

- poinformował Rafał Majka.

Wyniki 1. etapu Tour of Slovenia 2018 (2.1), Lendava - Murska Sobota (159 km):

  1 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              3:32:05
  2 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  4 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
  5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
  7 Timo Roosen (Ned) LottoNl-Jumbo
  8 Rok Korošec (Slo) My Bike Stevens
  9 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 10 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 11 Paolo Toto (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 12 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 13 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 14 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 15 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 16 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 17 Alois Kankovský (Cze) Elkov-Author
 18 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 19 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
 20 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 21 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 22 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 23 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 24 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice           
 25 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
 26 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                    
 27 Primoz Roglic (Slo) LottoNl-Jumbo
 28 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 29 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 30 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo
 31 Lars Boom (Ned) LottoNl-Jumbo
 32 Jirí Polnický (Cze) Elkov-Author
 33 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
 34 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 35 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 36 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 37 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 38 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil
 39 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 40 Amanuel Werkilul Gebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 41 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 42 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini
 43 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 44 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 45 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil
 46 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 47 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 48 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 49 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen
 50 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen
 51 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 52 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
 53 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 54 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 55 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 56 Matej Drinovec (Slo) Slovenia
 57 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens
 58 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 59 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 60 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNl-Jumbo
 61 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil
 62 Peter Kusztor (Hun) My Bike Stevens
 63 Matic Veber (Slo) Slovenia
 64 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 65 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 66 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 67 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 68 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author
 69 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 70 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 71 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 72 Marek Canecky (Svk) DUKLA BANSKA BYSTRICA
 73 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 74 Jon Božic (Slo) Adria Mobil
 75 Martin Lavric (Slo) Slovenia
 76 Jaka Primožic (Slo) Slovenia
 77 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 78 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 79 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 80 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 81 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 82 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author
 83 Vojtech Hacecký (Cze) Elkov-Author
 84 Jan Bárta (Cze) Elkov-Author
 85 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 86 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 87 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 88 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 89 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 90 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom–Rusvelo
 91 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 92 Josef Cerný (Cze) Elkov-Author
 93 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 94 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen
 95 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 96 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen
 97 Marko Pavlic (Slo) Slovenia
 98 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 99 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
100 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
101 Juraj Bellan (Svk) DUKLA BANSKA BYSTRICA
102 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
103 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
104 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
105 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
106 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
107 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
108 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
109 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen
110 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
111 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Tom Vanasbroek (Bel) EF Education First-Drapac
113 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
114 Luka Cotar (Slo) Slovenia
115 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNl-Jumbo
116 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
117 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNl-Jumbo
118 David Per (Slo) Bahrain-Merida
119 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
121 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica              00:14
122 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
123 Žiga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
124 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                
125 Janos Pelikan (Hun) My Bike Stevens                    00:52
126 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        00:00
127 Antonino Pugliese (Ita) Meridiana Kamen                00:58
128 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
129 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens                 01:08
130 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:00
131 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      01:14
132 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                       00:00
133 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                   
134 Paul Martens (Ger) LottoNl-Jumbo                       01:28
135 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
136 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:00
137 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   02:00
138 Nik Cemažar (Slo) Slovenia                             02:11
139 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
140 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica
141 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
142 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens
143 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     00:00
144 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil                     
145 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens
146 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
147 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
148 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
149 Martin Vlcak (Svk) Dukla Banska Bystrica               04:38
150 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           00:00
151 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      13:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: