Giro d'Italia U23 2018: etap 6. Próbujcie a dojedziecie, Sean Bennett po swoje

Amerykanin Sean Bennett (Hagens Berman Axeon) wygrał na mecie szóstego etapu młodzieżowego Giro d'Italia.

22-latek na odcinku w sercu Trydentu ograł Australijczyka Roberta Stannarda (Mitcheton-BikeExchange) i Brytyjczyka Marka Donovana (Team Wiggins).

Liderem wyścigu został ponownie Kolumbijczyk Alejandro Osorio, który zdetronizował Brytyjczyka Stephena Williamsa (SEG Racing Academy).

Bennett, który w kategorii ściga się po raz ostatni, w tym roku notował wysokie lokaty w Istarsko Proljece (2.2) i Tour of the Gila (2.2), w obu zajmując 8. miejsca. Jako 7. finiszował w młodzieżowych Gandawa-Wevelgem i Ronde van Vlaanderen, a na trasie Tour of California etapowe zwycięstwo przegrał tylko z Tomsem Skujinsem.

Wygrana we Włoszech to jego pierwszy sukces w wyścigu klasyfikowanym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

Wyniki 6. etapu Giro d'Italia U23 2018 (2.2U), Dimaro Folgarida - Pergine Valsugana (120,7 km):

1. Sean Bennett (Hagens Bermans Axeon)                 2:32:52
2. Robert Stannard (Mitchelton-BikeExchange)
3. Mark Donovan (Team Wiggins)                           00:01
4. Alejandro Osorio (Reprezentacja Kolumbii)             00:04
5. Michele Corradini (MastroMarco Sensi FC Nibali)       02:25
6. Giovanni Lonardi (Zalf Euromobil Desiree Fior)
7. Mathieu Burgaudeau (Vendee U)
8. Alessandro Covi (Team Colpack)
9. Mark Downey (Team Wiggins)
10. Matteo Sobrero (Dimension Data for Qhubeka)
...
89. Adam Kuś (Delo Gallina Colosio Eurofeed)             13:58
90. Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio Monte)        13:58

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

1. Alejandro Osorio (Reprezentacja Kolumbii)          19:55:22
2. Mark Donovan (Team Wiggins)                           00:39
3. Stephen Williams (SEG Racing Academy)                 02:14
4. Yuriy Natarov (Astana City)                           02:37
5. Cristian Camilo Munoz (Reprezentacja Kolumbii)        02:38
6. Aleksandr Vlasov (Reprezentacja Rosji)                02:39
7. João Almeida (Hagens Berman Axeon)                    02:52
8. William Barta (Hagens Berman Axeon)                   03:08
9. Michel Ries (Polartec-Kometa)                         03:10
10. Daniel Munoz (Reprezentacja Kolumbii)
...
121. Adam Kuś (Delo Gallina Colosio Eurofeed)          1:08:57
124. Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio Monte)     1:09:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: