Giro d'Italia U23 2018. Adam Kuś: "zaliczyłem najlepszy wynik z drużyny"

W kolejnym odcinku swojego bloga z Giro d'Italia U23 Adam Kuś opisuje zmagania na królewskim etapie wyścigu i swoje sposoby na relaks po etapie.

Za mną królewski etap tegorocznego Giro d'Italia U23. Było naprawdę bardzo ciężko, jak zwykle od startu do mety pełen gaz. Jednak zaskoczyła mnie moja dyspozycja! Byłem w stanie atakować, "naciągać" grupę na podjazdach i robić kawał dobrej roboty dla drużyny.

Na przedostatnim podjeździe, na którym miałem zadanie narzucać mocne tempo, żeby zmęczyć rywali naszego lidera, wszystko szło zgodnie z planem. Lider zaatakował zgodnie z planem na początku podjazdu i widziałem jak szedł bardzo mocno. Ku mojemu zdziwieniu doszedłem go 3 kilometry dalej... Niestety brakło mu sił, ukończył etap, ale za mną i wyszło na to, że zaliczyłem najlepszy wynik z ekipy.

Pewnie jesteście ciekawi, o czym mogę myśleć przez cały wyścig. Na Giro generalnie mało jest czasu na rozmyślanie. Zazwyczaj myślę o tym, co się może wydarzyć i obserwuję wyścig. Nie powiem, mam też zabawne myśli. Na przykład o tym, jak smaczny był wczorajszy obiad albo o tym, co będę robił jak już będę miał wolne. Czasem aż chce mi się śmiać z tego, o czym myślę, gdy nie jestem skoncentrowany na wyścigu.

Po etapie natomiast mogę sobie myśleć, o czym chcę i totalnie się wyluzować. Najlepszym sposobem na reset jest telefon do dziewczyny i długa rozmowa. Lubię też posłuchać muzyki. Nie ma ulubionego gatunku muzyki, więc słucham "wszystkiego". Ostatnio słuchałem na przykład Dawida Podsiadło. Oczywiście, żeby się odprężyć ważny jest też codzienny raport dla rowery.org 😉 No i w sumie to tyle, więcej czasu wolnego nie mam.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Share
Opublikowane przez
Adam Kuś

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11