Giro d'Italia U23. Adam Kuś: "cały czas idzie gaz"

W kolejnym odcinku swojego dziennika z Giro d'Italia U23 Adam Kuś porównuje ściganie we włoskim tourze z innymi wyścigami we Włoszech i Polsce.

Wczoraj etap kończył się na długim i ciężkim wzniesieniu Passo Maniva. Niestety dla naszej ekipy etap nie ułożył się najlepiej. Żadnemu z moich kolegów nie udało zabrać się w decydujący odjazd, a moje próby zrobienia drugiej ucieczki i przeskoczenia do czołówki przed finałowym podjazdem też poszły na marne. Peleton nie chciał już puścić żadnej akcji nawet na 30 sekund. Sam podjazd pod Passo Maniva zrobił na mnie wrażenie, a nogi bolały😉

Generalnie ściganie w Giro d'Italia U23 ciężko mi porównać poziomem do jakiegokolwiek innego wyścigu. Tutaj praktycznie cały czas "idzie gaz". Kilometr zero - zapinamy pasy, start i "ogień". Meta - stop, odpinamy pasy. Większość włoskich wyścigów tak wygląda, że cały czas "idzie gaz", ale na Giro to już po prostu cała naprzód!

W tym roku nie ścigałem się dużo w Polsce i przejechałem tak naprawdę może 5 wyścigów, w tym 1 składający się z 4 etapów. Jakbym miał porównać te dwa światy, to tak, jak pisałem wyżej, na Giro jest pełen gaz od startu do mety i cały czas "nerwówka". Natomiast w Polsce oczywiście też bywa ciężko, ale moim zdaniem jest spokojniej. Na wyścigach, w których w tym roku się ścigałem, nie było tak, że od startu tempo było tak wysokie cały czas.

Giro d'Italia U23 pozytywnie zaskakuje mnie także podejściem organizacyjnym. Mamy takie luksusy, że nawet hotele są najwyższej klasy. Przed startem wszystko jest dopięte na ostatni guzik, miejsca parkingowe dla ekip, miasteczko wyścigu. Trzeba tu przyjechać i po prostu poczuć tę atmosferę.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Jakub Zimoch

Share
Opublikowane przez
Jakub Zimoch

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20