Giro d'Italia U23 2018: etap 5. Kolumbijczycy na zmianę, triumf Einera Rubio

20-letni Einer Rubio wygrał po wspinaczce do trydenckiego ośrodka narciarskiego Malga di Dimaro piąty odcinek Giro d'Italia U23.

Kolumbijczyk jadący w narodowych barwach podtrzymał zapoczątkowaną wczoraj passę zespołu i w finale pokonał o 5 sekund Brytyjczyka Stephena Williamsa (SEG Racing Academy) i o 10 sekund Kazacha Jurija Natarowa (Astana City).

Williams wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu i w kolejnych dniach bronił będzie niewielkiej przewagi nad rywalami. Wśród jego najbliższych adwersarzy aż 4 stanowią reprezentanci Kolumbii.

Młodzieżowy peleton pokonywał trudny górski odcinek na szosach Trydentu, w programie którego wyrastały trzy górskie premie, w tym Passo di Tonale (10,8 km, 5,8%) oraz Malga di Dimaro (13,1 km, 6,9%).

Wyniki 5. etapu Giro d'Italia U23 2018 (2.2U), Darfo Boario Terme - Dimaro Folgarida / Malga di Dimaro (127,8 km):

1. Einer Augusto Rubio (Reprezentacja Kolumbii)             3:36:47
2. Stephen Williams (SEG Racing Academy)                      00:05
3. Jurij Natarow (Astana City)                                00:10
4. Cristian Camilo Munoz (Reprezentacja Kolumbii)             00:21
5. João Almeida (Hagens Berman Axeon)                         00:26
6. Nicolay Cherkasov (Reprezentacja Rosji)
7. Aleksandr Vlasov (Reprezentacja Rosji)
8. Robert Stannard (Mitchelton-Bike Exchange)                 00:30
9. Vadim Pronskiy (Astana City)
10. Alejandro Osorio (Reprezentacja Kolumbii)
...
72. Adam Kuś (Delio Gallina Colosio Eurofeed)                 14:14
112. Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio Monte)            22:23

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

1. Stephen Williams (SEG Racing Academy)                   17:22:18
2. Alejandro Osorio (Reprezentacja Kolumbii)                  00:13
3. Jurij Natarow (Astana City)                                00:23
4. Cristian Camilo Munoz (Reprezentacja Kolumbii)             00:24
5. Aleksandr Vlasov (Reprezentacja Rosji)                     00:25
6. Einer Augusto Rubio (Reprezentacja Kolumbii)               00:36
7. João Almeida (Hagens Berman Axeon)                         00:38
8. William Barta (Hagens Berman Axeon)                        00:54
9. Michel Ries (Polartec-Kometa)                              00:56
10. Daniel Munoz (Reprezentacja Kolumbii)
...
124. Adam Kuś (Delio Gallina Colosio Eurofeed)                55:10
135. Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio Monte)            56:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: